fbpx
Przejdź do treści

Joga w ciąży – jak wesprzeć ciało i ducha? [E-LEARNING]

joga w ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres, który każda kobieta przeżywa na swój sposób. Co jednak istotne, niezależnie od tego, czy jesteś „fanką” ciąży, czy jednak nie przepadasz za tym okresem, warto abyś szczególnie o siebie zadbała. Joga w ciąży może być w tym bardzo pomocna – co znajdziesz w naszym e-learningu?

Joga dla ciała i ducha

Joga to nie tylko ćwiczenia ruchowe. To przede wszystkim sztuka „układania się” ze sobą – swoimi emocjami, ciałem, oddechem. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w okresie ciąży, który sam w sobie jest czasem wielu zmian. Jest to też przygotowanie do ogromnego wysiłku, jakim jest poród, a także budowanie potencjału organizmu do regeneracji po nim.

Jak może pomóc w tym wszystkim joga? W jakich okresach ciąży można ją uprawiać, a kiedy należy zrobić przerwę? Jakie ćwiczenia są wskazane, a jakie ciężarne powinny odpuścić i dlaczego?

Temat przybliża Aneta Dworska – założycielka Malaikat Yoga. Pierwszy raz na macie stanęła ponad 10 lat temu, lecz jak mówi: „Jeszcze wiele czasu musiało upłynąć, abym dziś mogła w pełni czerpać radość i piękno z jej obecności w moim życiu.” Ukończyła podyplomowe studia „Joga i Relaksacja” na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Prowadzi praktykę dla kobiet w ciąży oraz zajęcia dla grup początkujących – „Regeneracja i relaksacja”. Na zajęciach korzysta z metody Vinyasa Krama Yoga, co oznacza, że każdy ruch wykonywany jest powoli i zgodnie z oddechem, za którym podąża umysł.

Oto tematy, jakie poruszamy w E-LEARNINGU „Joga w ciąży”:

1. Co to jest joga w ciąży oraz, jak zmienia się kobieta
2. Siła oddechu
3. Mięśnie dna macicy
4. Pozycje do porodu
5. Wywoływanie porodu
6. Fazy porodu
7. Połóg

Zaczerpnij specjalistyczną wiedzę od eksperta nie wychodząc z domu!

E-learning „Joga w ciąży” znajdziesz – TUTAJ

Pod każdym nagraniem znajdziesz dokument PDF, który w zwięzły i zrozumiały sposób streszcza tematykę filmu – notatki możesz mieć dzięki temu zawsze pod ręką!

Wszystkie E-learningi oraz wiele innych bonusów otrzymasz w ramach Konta Premium. Sprawdź szczegóły tutaj

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.