fbpx
Przejdź do treści

Jeśli karmienie piersią ci przeszkadza, załóż sobie koc na głowę! – niesamowita akcja mam z Wielkiej Brytanii

karmienie piersią w miejscach publicznych
Fot: Screen Facebook Emily Sophie

Karmienie piersią w miejscach publicznych wielu postronnym osobom przeszkadza. W odpowiedzi na negatywne komentarze, mamy z Wielkiej Brytanii opublikowały niesamowity film. Mają nadzieję, że unormuje on podejście dotyczące przystawiania dziecka do piersi. Zobaczcie sami!

Załóż sobie koc na głowę  – odważna akcja

Mamy zaczęły udostępniać filmiki nakręcone podczas karmienia piersią. Skąd ten pomysł? Wszystko za sprawą 26-letniej Emilii Sophie z Surrey, której profil na Facebooku zaczął cieszyć się ogromną popularnością po tym, jak opublikowała nagranie przedstawiające ją i jej przyjaciółki, zrzucające koce i ubrania, którymi zakrywały się podczas karmienia dziecka piersią.

Krytycy publicznego karmienia piersią zarzucają matkom, że nie zakrywają się podczas przystawiania malucha. Emilii, w odpowiedzi na ich negatywne komentarze, pod swoim postem napisała „Jeśli moje karmienie piersią cię obraża, możesz założyć sobie koc na głowę”.

Film Emily, który ma już ponad 53 000 wyświetleń, pokazuje jak trudno jest jedną ręką trzymać malucha przy piersi, a drugą zakrywać się przed światem.

Emily chciała podkreślić piętno, jakie ciąży na zakrywaniu dzieci podczas karmienia piersią. Karmienie piersią nie jest niczym nowym, ale wszystkie czułyśmy się niekomfortowo z tym, że powinnyśmy zakrywać nasze dzieci podczas tej czynności – powiedziała Tifani Tim Galicza, jedna z mam, której słowa cytuje dailymail .

Chciałyśmy pokazać innym matkom, że nie muszą przykrywać się podczas karmienia w miejscu publicznym – chyba, że tego chcą

Tifani Tim Galicza, jedna z mam biorących udział w projekcie

Co ciekawe, mamy, które opublikowały filmy nie znają się, nigdy się nie spotkały i nie rozmawiały ze sobą. Co je łączy? Wszystkie należą do grupy na Facebooku, która dotyczy właśnie karmienia piersią.

Kobiety przyznają, że podczas kwarantanny, do której zmusiła je obecna sytuacja, mają więcej czasu i z chęcią przygotowały wspomniane nagrania. Po zmontowaniu przez jedną z mam przesłanych materiałów, powstały dwa filmy – na jednym, zmęczone, wręcz wyczerpane kobiety, usilnie próbują nakryć dzieci podczas karmienia, z kolei na drugim przepiękne, kwitnące mamy pokazują siebie i maluchy ssące pierś.

Pod opublikowanymi materiałami pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy:

Kocham to! (…) Wszystkie wyglądacie pięknie (…).

Uwielbiam ten film. Macie szczęście, że jesteście zdolne, aby to robić (…). Straciłam pokarm po trzech tygodniach i ledwo doświadczyłam cudu, jakim jest karmienie piersią. Cieszcie się każdą sekundą, jesteście niesamowite.

Karmienie piersią to jedna z piękniejszych i całkowicie naturalnych czynności. Pozwólmy mamom cieszyć się tą wyjątkową bliskością z dzieckiem, nawet w miejscu publicznym.

źródło: dailymail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Klaudia Kierzkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, miłośniczka podróży, teatru i włoskiej kuchni.