fbpx
Przejdź do treści

Znamy nowego wiceministra zdrowia. Kim jest Janusz Cieszyński?

Janusz Cieszyński
Fot.: www.gov.pl/zdrowie

Janusz Cieszyński został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Jako wiceminister będzie odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia.

Co wiemy o współpracowniku Łukasza Szumowskiego? Ministerstwo Zdrowia informuje, że poprzednio pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów. W pierwszej z tych instytucji kierował wcześniej Departamentem Małych i Średnich. Cieszyński prowadził też m.in. własną działalność z zakresu doradztwa biznesowego i prawnego dla przedsiębiorców z sektora MŚP.

Wiceminister od cyfrowej rewolucji

Janusz Cieszyński będzie odpowiedzialny za nadzór nad procesami informatyzacji sektora zdrowia, m.in. nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. CSIOZ odpowiada za monitorowanie planowanych, budowanych i prowadzonych systemów teleinformatycznych za poziomie centralnym i regionalnym.

 – Oczekuję, że nowo powołany wiceminister skupi się na poprawie jakości e-usług w systemie ochrony zdrowia. Chciałbym, żeby poziom publicznych usług świadczonych w ochronie zdrowia był na najwyższym poziomie – takim, jaki pacjenci znają z banków czy telekomów. Informatyzacja jest kluczem do poprawy efektywności i optymalizacji kosztów – zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. To on 17 stycznia wręczył Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku pacjenci mają uzyskać dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej. Priorytetami procesu informatyzacji sektora zdrowia są też projekty dotyczące e-recepty i e-skierowania.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Natalia Łyczko

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktorka i korektorka – z zawodu i pasji. Miłośniczka kawy, kotów i podróży.