fbpx
Przejdź do treści

Jak w rzeczywistości wygląda ciało po porodzie? One pokazały całą prawdę!

ciało po porodzie
Fot – Screen Instagram meg.boggs / stephrothstein

W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć, na których widać, jak w rzeczywistości wygląda ciało przeciętnej kobiety po porodzie. Poznaj trzy odważne mamy, które pokazały swoje nieidealne brzuchy.

#1 stephrothstein

Stephanie Rothstein Bruce – zawodowa biegaczka oraz mama dwójki chłopców urodzonych w odstępie 15 miesięcy. Pierwsze dziecko planowała, drugie było dla niej zaskoczeniem.

Pomimo dość intensywnych treningów, Steph nie wracała do formy. W końcu wybrała się do lekarza, który zdiagnozował u niej rozstęp mięśni prostych brzucha. Mięśnie brzucha rozeszły się, aby zrobić miejsce dla maleństwa i nie wróciły do swojej pierwotnej pozycji.

Stephanie szybko pozbyła się nadmiarowych kilogramów, jednak jej skóra jest pomarszczona i widać rozstępy. Kobieta nie wstydzi się swojego ciała, wręcz przeciwnie – uważa, że wszystkie mankamenty mogą być piękne i często publikuje zdjęcia swojego brzucha na Instagramie. Chce pokazać, że ciało po ciąży nie jest idealne – nawet kiedy jest się sportowcem.

Kiedy patrzę w dół – widzę rozstępy, które tu pozostaną; mięśnie brzucha, które wymagają ciągłego wzmacniania; silne nogi i stopy gotowe do biegu!

#2 meg.boggs

Meghan Boggs – ciałopozytywna infuencerka plus-size, promotorka fitnessu dla każdego, niezależnie od rozmiaru. Mama i żona.

Meg nigdy nie była szczupła, przed ciążą długo się odchudzała. Po porodzie bała się, że nigdy nie wróci do nowej, lepszej figury. Gdy minęło kilka tygodni od porodu, a 30-latka nadal nie zgubiła zbędnych kilogramów, powiedziała „dość” i stworzyła inicjatywę, którą można znaleźć pod hasztagiem #this_is_postpartum. Kobieta powiedziała stop wyidealizowanej idei kobiety po ciąży, która nie powinna mieć rozstępów, nadwagi i blizn po ciąży.

Niektóre rzeczy po prostu są, jakie są. Na przykład to okno jest umieszczone idealnie, aby zawsze pomagać mi podczas ćwiczeń rozciągających i jogi w domu.

#3 theperfectmom

Desiree Fortin – mama trojaczków urodzonych dzięki metodzie in vitro oraz córeczki poczętej naturalnie.

Desiree prowadzi swojego bloga poświęconego macierzyństwu theperfectmomblog.com. Kobieta zmagała się z problemami z zajściem w ciążę (cierpi na PCOS), później z depresją poporodową, a ostatecznie stała się pełną obaw mamą, która bała się, że nie sprosta oczekiwaniom.

„Blizny i rozstępy, które zostaną ze mną już na zawsze, mają dla mnie większe znaczenie, niż podejrzewałam. Przypominają o bólu i radości, których doświadczyłam. Są dowodem mojej siły i odwagi. Są czystym pięknem, bo świadczą o cudzie, który się wydarzył. Wszystkie zmarszczki, rozstępy, blizny i obwisła skóra pokazują mi, że nie ma rzeczy niemożliwych” – pisze Desiree na swoim Instagramie.

View this post on Instagram

Strong. Brave. Empowered. Beautiful. United. MOTHERS. • There is something really special about uniting together on our Motherhood journeys, supporting and empowering one another despite how different we may be in all of our journeys as Mothers. • Motherhood is one of the most challenging experiences I have ever faced. I’ve struggled in my own journey of highs and lows as a Mother. I’ve walked through postpartum depression and anxiety. I’ve faced feelings of uncertainty and questioned my value and if I really am enough. The truth is, most of us don’t have a clue what we are doing and I think that really is what Motherhood is. At times we are too hard on ourselves focusing too much on what we are lacking, but what about what we are doing great and amazing! • Last summer, my daughter almost drowned. I blamed myself for a long time. Yet, my daughter, helped change my perspective. Anytime she talks about her accident she says with the biggest smile, “Mama, you SAVED me!!” Perspective is everything in parenting. You are valued Mama. You are loved. You are meeting the hearts of your children every single day. Hard days happen, but Mama, you are doing great! • There is something that bonds every single one of us as Mothers, and it is the incredible and overwhelming love we share for our children. We all understand that kind of love. That kind of love unites and empowers us to encourage and love on each other! Keep you doing YOU Mama. • Bra/undies: @kindredbravely #bravemomsunite #BraveMomAd #BeBravely #KindredBravely #Ad • Check out the Kindred Bravely website using my link bit.ly/ThePerfectMom and use discount code "PERFECT20" to receive 20% for those in the US

A post shared by Desiree Fortin (@theperfectmom) on

Silne.

Odważne.

Pełne mocy.

Piękne.

Solidarne.

MATKI.

Jest coś naprawdę wyjątkowego w tym, jak jednoczymy się w naszych podróżach zwanych macierzyństwem, we wzajemnym wspieraniu się i wzmacnianiu, pomimo różnic, które nas dzielą.

Macierzyństwo to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, z jakimi kiedykolwiek się spotkałam. Jako matka walczyłam na drodze pełnej wzlotów i upadków. Przeszłam przez depresję poporodową. Zmierzyłam się z uczuciem niepewności, zakwestionowałam swoją wartość. (…) Czasami zbytnio skupiamy się na sobie, koncentrując się na tym, czego nam brakuje, a nie na tym, co robimy świetnie!

Piękno nie zawsze jest perfekcyjne

Obecnie pojawia się coraz więcej projektów, które pokazują, że każde ciało jest piękne. Przeczytaj o The Honest Body Project – zdjęcia, które powinna zobaczyć każda kobieta!

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.