fbpx
Przejdź do treści

6 trików ułatwiających domową inseminację

Jak ułatwić domową inseminację
Istnieje kilka sposobów, by uprzyjemnić i uskutecznić domową inseminację – fot. Canva

Jak wiadomo, zdeterminowana kobieta zrobi wiele, by osiągnąć cel, zwłaszcza gdy tym celem jest urodzenie dziecka. Domowa inseminacja jest procedurą zbliżoną do metod rozrodu wspomaganego i wymaga przestrzegania wielu zaleceń, takich jak zachowanie higieny, monitorowanie cyklu czy prawidłowe podanie nasienia. Jak ułatwić domową inseminację? Istnieje na to kilka sposobów!

Jak ułatwić domową inseminację? Po pierwsze – orgazm!

Orgazm po podaniu nasienia spowoduje obniżenie i otwarcie szyjki macicy. Rytmiczne skurcze pochwy „przepychają” spermę wyżej, czyli bliżej komórki jajowej, co poprawia skuteczność inseminacji. Czas się zabawić!

Lusterko
Możliwość umieszczenia strzykawki z nasieniem pod kontrolą wzroku poza oczywistym faktem upewnienia się, że sperma znajdzie się w odpowiednim miejscu, daje również poczucie kontroli nad przebiegiem całej procedury.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Karina Sasin

Naukowczyni, aktywistka na rzecz praw reprodukcyjnych. Redaktor Naukowa "Chcemy Być Rodzicami". Wielokrotna stypendystka m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rządu USA (NIH) i Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci. Organizatorka konferencji International Meeting on MRKH Syndrome. Po godzinach miłośniczka cukiernictwa i dalekich podróży ;-)