fbpx
Przejdź do treści

Jak uchronić organizm przed odwodnieniem?

Nastały upragnione i długo wyczekiwane letnie dni. Aby móc w pełni cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem ważne jest przestrzeganie odpowiedniej diety oraz, co najważniejsze, regularne picie dużej ilości wody, którą tracimy wtedy w błyskawicznym tempie. O tym jak butelka wody źródlanej „Mama i ja” pozwoli każdemu bez ograniczeń odkrywać uroki lata, zachowując nasz organizm w znakomitej kondycji, opowiada dietetyk Iwona Gryszkin.

Słoneczne pułapki

Do najczęstszych bolączek związanych z wakacyjną pogodą należy bez wątpienia odwodnienie, którego objawy są zazwyczaj mylone z innymi dolegliwościami. Tymczasem uporczywy ból głowy, nudności, osłabienie oraz nieznaczna utrata masy ciała często nie sygnalizują zmęczenia, a właśnie zbyt niski poziom płynów w organizmie. Latem jesteśmy w dużym stopniu narażeni na utratę wody nie tylko ze względu na samą podwyższoną temperaturę. Wtedy również każda aktywność fizyczna ma bezpośredni wpływ na przebieg gospodarki wodno-elektrolitowej – mówi dietetyk Iwona Gryszkin z Kliniki Diety Gryszkin. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby regularnie spożywać duże ilości płynów, najlepiej w postaci czystej wody źródlanej, która doda nam sił witalnych nie obciążając jednocześnie metabolizmu, w przeciwieństwie do słodzonych napoi. Niedostateczna ilość wypijanej latem wody może nadwyrężyć nasze zdrowie. Poważne braki w nawodnieniu organizmu mogą na długi czas pozbawić nas energii, niekorzystnie wpłynąć na wygląd skóry oraz przyczynić się do trwałych niedyspozycji, takich jak nadciśnienie, osłabienie układu nerwowego, a nawet niewydolność nerek – mówi ekspert Iwona Gryszkin. – Dodatkowo należy pamiętać, że do odwodnienia może dojść w zaskakująco krótkim czasie. Zaledwie kilkanaście godzin w warunkach podwyższonej temperatury wystarczy, aby zaburzona została wewnętrzna równowaga organizmu. Na szczęście krystalicznie czysta woda źródlana „Mama i ja”, jest dostępna zarówno w butelkach o pojemności 1,5 l, jak i 0,5 l, przez co nawet przebywając długo poza domem możemy do woli korzystać z jej życiodajnej siły.

Źródło czystej radości

Odznaczająca się niskim stopniem mineralizacji woda źródlana „Mama i ja” w łagodny sposób dostarczy niezbędnych dla życia płynów w gorące dni, nawet w przypadku osób o bardzo wrażliwym układzie pokarmowym. Ta wydobywana ze znajdujących się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, na głębokości 170 metrów źródeł woda to nie tylko zdrowe i ekologiczne, ale również w pełni naturalne uzupełnienie wakacyjnej diety. Ponadto jest ona wprost idealnym napojem dla dzieci, również tych najmłodszych, które szczególnie są narażone na przykre konsekwencje związane z odwodnieniem.

Wybierając wodę „Mama i ja” zyskamy pewność, że zaspokoi ona pragnienie całej rodziny, stając się gwarancją wewnętrznej harmonii oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Źródło: informacja prasowa

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.