fbpx
Przejdź do treści

Jak przebiega cesarskie cięcie? Ta mama-lekarka rozwaliła system!

jak przebiega cesarskie cięcie
Fot: Screen The Breakfasteur YouTube

Dzieci na pewnym etapie zaczynają zadawać wiele pytań. Nic więc dziwnego, że jeśli dziecko chce zostać chirurgiem, a Ty masz specjalistyczną wiedzę, dość szybko zaczniecie wspólnie przeprowadzać… operacje w ciastolinie! Ta mama niewątpliwie zrobiła niesamowitą rzecz dla swojego syna – jak przebiega cesarskie cięcie? Sprawdź!

Mama-lekarka, która w social mediach publikuje pod pseudonimem The Breakfasteur, postanowiła zrobić swojemu 4-letniemu synowi wyjątkową niespodziankę urodzinową. Jako że jedną z jej pasji jest przekazywanie wiedzy najmłodszym – co możemy zobaczyć na jej internetowych profilach – prezent nie mógłby być niczym innym, jak „nauką przez zabawę”. Co więcej, jest to też wyjątkowe uczczenie pojawienia się jej małego „superbohatera” na świecie.

Nasz mały człowiek miał właśnie urodziny (wielką czwórkę!) i wspominaliśmy pełen wrażeń, nieoczekiwany dzień, w którym pojawił się na świecie oraz mnóstwo niesamowitych ludzi, zaangażowanych w bezpieczne sprowadzenie go tutaj.

Pisze pod swoim filmem na YouTube The Breakfasteur

Co więcej, lekarka doceniła też wszystkich specjalistów, którzy zajmują się ginekologią i położnictwem, a co za tym idzie, codzienne używają swoich „supermocy”, by pomagać mamom oraz ich świeżo urodzonym dzieciom. Skąd takie określenie jak „supermoce”? Cóż, poprzez cesarskie cięcie na filmie rodzi się jeden z superbohaterów, a jak tłumaczy mam 4-latka, temat tego typu postaci jest obecnie bardzo popularny w ich domu.

A czy tego typu prezent świadczy o „supermocach” tej wyjątkowej mamy-lekarki? Zdecydowanie! Wyobraźnia, umiejętności manualne oraz pokazywanie najmłodszym medycyny i nauki w ciekawy sposób są niewątpliwie wyjątkowym talentem.

Jak przebiega cesarskie cięcie?

Początkowo mama wyjaśnia synowi, że należy sprawdzić, czy znieczulenie już działa. Następnie rozcina się skórę, tłuszcz, separuje się mięśnie brzucha… Wyjaśnienia są bardzo profesjonalne, konkretne, a 4-latek jest zachwycony! Uczestniczy w końcu w poważnej operacji, dzięki której pojawiają się na świecie takie cuda jak on… lub Spider-Man.

Film wiele tłumaczy nie tylko dla dzieci, lecz niewątpliwie także dorosłym. Chociaż, jak podkreśla autorka, jego celem jest rozrywka i edukacja, a nie poradnictwo medyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cesarskim cięciu, sprawdź: TUTAJ.


Źródła: YouTube The Breakfasteur / Twitter The Breakfasteur

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".