fbpx
Przejdź do treści

Jak powiedzieć o ciąży na Instagramie? 6 ciekawych pomysłów

Coraz więcej par informuje o ciąży za pomocą social mediów – fot. 123RF

Udało się! W końcu spodziewacie się upragnionego dziecka. Macie ochotę skakać z radości i opowiedzieć całemu światu o szczęściu, jakie Was spotkało. A gdyby tak radosną nowinę ogłosić za pomocą mediów społecznościowych?

Zabawnie, sentymentalnie, całkiem na serio lub z przymrużeniem oka. Sposobów na przekazanie informacji o ciąży jest wiele. Niektórzy preferują klasyczne rozwiązania i o pojawieniu się nowego członka rodziny informują najbliższych podczas kameralnych spotkań lub przez telefon. Z kolei inni w ogóle nie czują potrzeby dzielenia się tą wieścią ze światem. Jeszcze inni lubią zaskakiwać i – zgodnie z duchem czasu – wykorzystują w tym celu portale społecznościowe.

Jeżeli zaliczacie się do ostatniej grupy i szukacie kreatywnych sposobów na podzielenie się z bliskimi (lub dalszymi znajomymi) wiadomością o ciąży, dobrze trafiliście!

Oto 6 pomysłów, jak powiedzieć o ciąży na Instagramie:

1. Będę starszym bratem/siostrą

Powyższe rozwiązanie jest skierowane do rodziców, którzy mają już starsze dziecko. Zróbcie zdjęcie swojej pociechy w koszulce „Będę starszym bratem” (lub siostrą), wrzućcie na Instagrama i… gotowe! To więcej niż pewne, że w ciągu kilku minut znajomi zasypią was gratulacjami.

2. Mama i tata będą mieli człowieka!

Nic tak nie rozczula internautów jak zdjęcie słodkiego pieska czy kotka. Jeżeli zatem macie w domu czworonożnego przyjaciela, ten pomysł może przypaść Wam do gustu. Wystarczy wrzucić do Internetu fotkę pupila opatrzoną stosownym napisem.

3. Każdy superbohater potrzebuje pomocnika!

Oto kolejna propozycja dla osób, które mają już starsze dziecko. Z pomocą swojego potomka możecie przekazać światu, że wkrótce znów zostaniecie rodzicami. Dziecko z pewnością ucieszy się, że to jemu przypadnie tak ważna rola. Poza tym, każda okazja, żeby przywdziać pelerynę i maskę ulubionego superbohatera jest dobra!

4. Chyba będziemy potrzebowali większego samochodu!

Zdjęcie waszego samochodu to dosyć subtelna wskazówka dla znajomych. Jednak ci, którzy mają się zorientować, o co chodzi, z pewnością załapią aluzję. Jeżeli chcecie wzmocnić przekaz, możecie np. zaaranżować zdjęcie, na którym staracie się upchnąć do starego auta dziecięcy fotelik.

5. Moc jest z nami! Nasze imperium powiększy się w 2021 roku

Przekazanie wiadomości o ciąży z pomocą Dartha Vadera? Fani „Gwiezdnych Wojen” z pewnością docenią tę opcję!

6. W tym sezonie tata/mama będzie mieć nowego sportowego partnera!

Jeżeli uprawiacie sport (bieganie, piłka nożna, koszykówka lub cokolwiek innego) możecie wykorzystać ten fakt podczas informowania znajomych o ciąży. Zdjęcie maleńkich sportowych bucików sprawdzi się tu idealnie.

Czy wybraliście już sposób dla siebie? Podzielcie się nim z nami – koniecznie!

Źródło: Romper

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.