Przejdź do treści

Jak niepłodność wpływa na naszą seksualność?

seks a niepłodność
"Seks na akord" może utrudniać zbliżenia / fot. Pixabay

Wielu z Was od razu pomyśli „Jaką seksualność?”. Nic dziwnego, walka z niepłodnością może być barierą w igraszkach nawet dla najbardziej aktywnej seksualnie pary. Trudno o chęci do baraszkowania, kiedy intymność zostaje wyrzucona przez okno.

Pogadanki o podróżach, siedząc na fotelu ginekologicznym, mierzenie temperatury, seks o ściśle określonych porach – wszystko to może utrudniać zbliżenia seksualne, ponieważ zaburza strefę prywatności. Walka z niepłodnością nie tylko zwiększa poziom stresu, ale godzi w życie seksualne. Brak zbliżeń w połączeniu z napięciem emocjonalnym to zabójcza mieszanka zarówno dla starań o dziecko, jak i całego związku.

Seks a niepłodność

Leczenie niepłodności odbija się na kobiecie i mężczyźnie, bez względu na czynnik (męski czy żeński) niepłodności. Seks, który kiedyś był intymną chwilą tylko dla nich, staje się klinicznym obowiązkiem. Odwiedzanie pokoju do poboru nasienia z plastikowym kubeczkiem w ręku może zachwiać nawet najsilniejszym ego.

Badania przeprowadzone w Duke University Medical Center przez dr Jennifer Norte przedstawiają wpływ leczenia niepłodności na satysfakcję w łóżku. Wyniki tego badania potwierdzają odczucia wielu pacjentów starających się o dziecko. Sugerują, że kobiety w trakcie leczenia niepłodności doświadczają istotnych zmian w różnych aspektach pożądania seksualnego, podniecenia, orgazmu, długości gry wstępnej i częstotliwości współżycia.

Należy pamiętać, że tzw. „seks na akord” pozbawiony jest przyjemności i spontaniczności. U niektórych mężczyzn z tego powodu może pojawić się problem z erekcją, natomiast kobiety mogą całkowicie stracić zainteresowanie zbliżeniem, które przecież powinno być jedną z przyjemniejszych rzeczy w związku.

Zobacz także:

5 porad: Jak się kochać, żeby szybko zajść w ciążę?

Palenie marihuany ma wpływ na jakość nasienia!

Tu kupisz najnowszy magazyn Chcemy Być Rodzicami

Źródło: Resolve

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami.

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.

Najnowsze artykuły