fbpx
Przejdź do treści

Jak niepłodność wpływa na naszą seksualność?

seks a niepłodność
"Seks na akord" może utrudniać zbliżenia / fot. Pixabay

Wielu z Was od razu pomyśli „Jaką seksualność?”. Nic dziwnego, walka z niepłodnością może być barierą w igraszkach nawet dla najbardziej aktywnej seksualnie pary. Trudno o chęci do baraszkowania, kiedy intymność zostaje wyrzucona przez okno.

Pogadanki o podróżach, siedząc na fotelu ginekologicznym, mierzenie temperatury, seks o ściśle określonych porach – wszystko to może utrudniać zbliżenia seksualne, ponieważ zaburza strefę prywatności. Walka z niepłodnością nie tylko zwiększa poziom stresu, ale godzi w życie seksualne. Brak zbliżeń w połączeniu z napięciem emocjonalnym to zabójcza mieszanka zarówno dla starań o dziecko, jak i całego związku.

Seks a niepłodność

Leczenie niepłodności odbija się na kobiecie i mężczyźnie, bez względu na czynnik (męski czy żeński) niepłodności. Seks, który kiedyś był intymną chwilą tylko dla nich, staje się klinicznym obowiązkiem. Odwiedzanie pokoju do poboru nasienia z plastikowym kubeczkiem w ręku może zachwiać nawet najsilniejszym ego.

Badania przeprowadzone w Duke University Medical Center przez dr Jennifer Norte przedstawiają wpływ leczenia niepłodności na satysfakcję w łóżku. Wyniki tego badania potwierdzają odczucia wielu pacjentów starających się o dziecko. Sugerują, że kobiety w trakcie leczenia niepłodności doświadczają istotnych zmian w różnych aspektach pożądania seksualnego, podniecenia, orgazmu, długości gry wstępnej i częstotliwości współżycia.

Należy pamiętać, że tzw. „seks na akord” pozbawiony jest przyjemności i spontaniczności. U niektórych mężczyzn z tego powodu może pojawić się problem z erekcją, natomiast kobiety mogą całkowicie stracić zainteresowanie zbliżeniem, które przecież powinno być jedną z przyjemniejszych rzeczy w związku.

Źródło: Resolve

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.