fbpx
Przejdź do treści

Czy punkt G istnieje?

czy punkt G istnieje
fot. Fotolia

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych debat na temat seksu wciąż szuka odpowiedzi: czy istnieje punkt G? A jeśli tak, to jak go znaleźć?

Stymulacja punktu G może prowadzić do silnego podniecenia i orgazmu. Pojęcie orgazmu pochwowego zostało ukłute już w XVII wieku, ale termin punkt G jest znacznie młodszy, powstał dopiero w 1980 roku. Pierwszy raz użył go Eric Grafenberg, niemiecki ginekolog, który swoimi badaniami udokumentował ten wrażliwy obszar wewnątrz pochwy niektórych kobiet.

Jedni uważają znalezienie punktu G pomaga w osiągnięciu orgazmu, inni są zdania, że jest to bardzo niewygodne.

Gdzie jest punkt G?

Punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, około 5-8 cm. powyżej otworu pochwowego. Najłatwiej jest go zlokalizować, gdy kobieta leżąc na plecach wprowadzi do pochwy jeden lub dwa palce z dłonią skierowaną ku górze.

Początkowo dotknięcie punktu G może sprawiać, że kobieta poczuje wrażenie, że chciałaby oddać mocz. Kilka sekund później zamieni się ono w przyjemne uczucie. Jednak dla części kobiet stymulacja punktu G jest po prostu niewygodna.

punkt-g

Stymulacja punktu G

Aby stymulacja punktu G była dla kobiety przyjemna, kobieta musi być podniecona, dlatego zalecana jest wcześniejsza gra wstępna, która przygotuje kobietę na pieszczoty strefy punktu G.

Masaż punktu G nie może być zbyt mocny. Mężczyzna powinien zwracać uwagę, czy nie sprawia bólu swojej partnerce.

Mężczyźni chętnie przyjmują zdecydowane pieszczoty i dotyk. Dla kobiet częściej granica między tym co przyjemne, a tym co bolesne, jest delikatna. Warto jednak popracować nad sprawieniem kobiecie przyjemności, gdyż stymulacja punktu G jest skuteczną metodą doprowadzenia kobiety orgazmu.

Źródło: IFL Science

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Tematy:

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.