Przejdź do treści

Czy istnieje punkt G?

Czy istnieje punkt G? Warto szukać odpowiedzi.

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych debat na temat seksu wciąż szuka odpowiedzi: czy istnieje punkt G? A jeśli tak to, jak możemy go znaleźć?
Punkt G rzekomo jest bardzo podniecającym obszarem pochwy. Jego stymulacja może prowadzić do silnego podniecenia i orgazmu. Pojęcie orgazmu pochwowego zostało ukłute już w XVII wieku, ale termin punkt G jest znacznie młodszy, powstał dopiero w 1980 roku. Pierwszy raz użył go Eric Grafenberg, niemiecki ginekolog, który swoimi badaniami udokumentował ten wrażliwy obszar wewnątrz pochwy niektórych kobiet.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Mimo wszystko kontrowersje rosną. Spór czy w ogóle istnieje punkt G jest niewyjaśniony, jedni uważają znalezienie jego pomaga w osiągnięciu orgazmu, inni uważają, że jest to bardzo niewygodne.

Gdzie jest punkt G?

Punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, około 5-8 cm. powyżej otworu pochwowego. Najłatwiej jest go zlokalizować, gdy kobieta leżąc na plecach wprowadzi do pochwy jeden lub dwa palce z dłonią skierowaną ku górze.
Początkowo dotknięcie punktu G może sprawiać, że kobieta poczuje wrażenie, że chciałaby oddać mocz. Kilka sekund później zamieni się ono w przyjemne uczucie. Jednak dla części kobiet stymulacja punktu G jest po prostu niewygodna.

punkt-g

Stymulacja punktu G

Aby stymulacja punktu G była dla kobiety przyjemna, kobieta musi być podniecona, dlatego zalecana jest wcześniejsza gra wstępna, która przygotuje kobietę na pieszczoty strefy punktu G.

Masaż punktu G nie może być zbyt mocny. Mężczyzna powinien zwracać uwagę, czy nie sprawia bólu swojej partnerce. Mężczyźni chętnie przyjmują zdecydowane pieszczoty i dotyk. Dla kobiet częściej granica między tym co przyjemne a tym co bolesne, jest delikatna. Warto jednak popracować nad sprawieniem kobiecie przyjemności, gdyż stymulacja punktu G jest  skuteczną metodą doprowadzenia kobiety orgazmu.

Źródło: IFL Science

Tagi:

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.