fbpx
Przejdź do treści

Czy punkt G istnieje?

czy punkt G istnieje
fot. Fotolia

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych debat na temat seksu wciąż szuka odpowiedzi: czy istnieje punkt G? A jeśli tak, to jak go znaleźć?

Stymulacja punktu G może prowadzić do silnego podniecenia i orgazmu. Pojęcie orgazmu pochwowego zostało ukłute już w XVII wieku, ale termin punkt G jest znacznie młodszy, powstał dopiero w 1980 roku. Pierwszy raz użył go Eric Grafenberg, niemiecki ginekolog, który swoimi badaniami udokumentował ten wrażliwy obszar wewnątrz pochwy niektórych kobiet.

Jedni uważają znalezienie punktu G pomaga w osiągnięciu orgazmu, inni są zdania, że jest to bardzo niewygodne.

Gdzie jest punkt G?

Punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, około 5-8 cm. powyżej otworu pochwowego. Najłatwiej jest go zlokalizować, gdy kobieta leżąc na plecach wprowadzi do pochwy jeden lub dwa palce z dłonią skierowaną ku górze.

Początkowo dotknięcie punktu G może sprawiać, że kobieta poczuje wrażenie, że chciałaby oddać mocz. Kilka sekund później zamieni się ono w przyjemne uczucie. Jednak dla części kobiet stymulacja punktu G jest po prostu niewygodna.

punkt-g

Stymulacja punktu G

Aby stymulacja punktu G była dla kobiety przyjemna, kobieta musi być podniecona, dlatego zalecana jest wcześniejsza gra wstępna, która przygotuje kobietę na pieszczoty strefy punktu G.

Masaż punktu G nie może być zbyt mocny. Mężczyzna powinien zwracać uwagę, czy nie sprawia bólu swojej partnerce.

Mężczyźni chętnie przyjmują zdecydowane pieszczoty i dotyk. Dla kobiet częściej granica między tym co przyjemne, a tym co bolesne, jest delikatna. Warto jednak popracować nad sprawieniem kobiecie przyjemności, gdyż stymulacja punktu G jest skuteczną metodą doprowadzenia kobiety orgazmu.

Źródło: IFL Science

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.