fbpx
Przejdź do treści

Internet – miejsce wparcia! Gdzie znaleźć pomoc w temacie niepłodności?

niepłodność forum
Internet może być źródłem wsparcia! Co pomoże w temacie niepłodności?

Któż zrozumie nas lepiej niż osoby zmagające się z podobnym problemem? Tym tropem poszła mam dwójki dzieci, Michelle Kennedy, która w specjalnej aplikacji założyła platformę dedykowaną kobietom zmagającym się z niepłodnością. Chce tym samym „rzucić światło na walkę, jaka często rozgrywa się w ciszy” i stworzyć społeczność, do której kobiety mogą zwrócić się o wsparcie.

Aplikacja Peanut to miejsce, gdzie powstała samodzielna platforma pod nazwą „Trying to Conceive” (w wolnym tłumaczeniu – „Próbując zajść w ciążę”). Stworzona tam społeczność może otwarcie rozmawiać o problemach związanych z płodnością, jak i innych tematach, np. zdrowia psychicznego, które w czasie starań o dziecko często jest silnie nadwyrężane.

Michelle Kennedy jest dyrektorką generalną i założycielką Peanut, czyli skupionej na mamach aplikacji społecznościowej, zrzeszającej już ponad milion matek zarówno z USA, jak i Wielkiej Brytanii (aplikacja powstała w 2017 roku). W pewnym momencie zaobserwowała, że o niepłodności wciąż mówi się zbyt mało, a wiele osób traktuje to jako temat tabu. Stąd też postanowiła to zmienić. „Z perspektywy badań i medycznych interwencji przeznaczamy dużo pieniędzy na przemysł niepłodnościowy. To cudownie. Kto jednak cokolwiek robi ze zdrowiem emocjonalnym i wsparciem psychicznym? Nikt” – jej słowa cytuje dailymail.

Kennedy zauważyła też, że głównie mówi się o „happy end’ach”, czyli historiach będących szczęśliwym zakończeniem starań o dziecko. Ludzie zwykle dopiero wtedy decydują się o opowiadaniu o swoim doświadczeniu w tym obszarze, co dotyczy także gwiazd. Jednak jest to zupełnie inny obszar, który alienuje kobiety będące w tym momencie w całkowicie odmiennym punkcie. Punkcie, w którym owego happy end’u wciąż nie ma.

Tak, u nas też to masz!

Pojawienie się kolejnych tego typu platform jest niezwykle ważnym krokiem – tak, pomaga to przełamać tabu. Tak, ośmiela do rozmowy, osłabia poczucie osamotnienie, daje wsparcie. Osoby będące w podobnej sytuacji potrafią przynieść ogromną pomoc zarówno na żywo, np. w czasie pracy w grupach terapeutycznych, jak i w przestrzeni wirtualnej. Pamiętaj, u nas też taka społeczność istnieje. Siła, jaką dają sobie nasze czytelniczki, członkinie Facebook’owej grupy, jest ogromna! Znajdziesz ją tutaj: >>KLIK<<

Źródło: dailymail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".