fbpx
Przejdź do treści

In vitro w Policach bada sąd lekarski

Dziś rozpoczyna się proces lekarza obwinionego o błąd podczas zabiegu in vitro w klinice w Policach. Postępowanie przed Okręgowym Sądem Lekarskim we Wrocławiu będzie niejawne, media nie będą mogły wejść na salę rozpraw.

W ubiegłym roku w efekcie błędu przy zabiegu zapłodnienia in vitro, do jakiego doszło w Klinice Medycyny Rozrodu i Ginekologii w Policach, jedna z pacjentek urodziła nie swoje dziecko. Nasienie jej męża zamiast z komórką jajową żony miało zostać połączone z komórką innej kobiety. Dziecko urodziło się z wadami genetycznymi. Wrocławski sąd lekarski jest trzecim, do którego trafiła sprawa.

Dwa poprzednie sądy nie chciały się nią zająć. Lekarz postawiony w stan oskarżenia jest osobą bezpośrednio odpowiedzialną za nadzór nad laboratorium. Zdaniem rzecznika odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, prof. Jacka Różańskiego, przewinienie lekarza dotyczyło błędu organizacyjnego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Obecnie jest ono zawieszone do czasu uzyskania opinii biegłych z prywatnego zakładu medycyny sądowej w Łodzi. Prokuratura spodziewa się, że opinia wpłynie w maju.

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj!

Magda Dubrawska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.