fbpx
Przejdź do treści

In vitro w Katowicach

Ministerstwo Zdrowia niedawno ogłosiło listę placówek, które zostały zakwalifikowane do realizacji rządowego Programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Jedną z takich klinik jest Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum z Katowic, która w ramach Programu może wykonać nawet 890 bezpłatnych zabiegów in vitro!

Ministerstwo Zdrowia na realizację „Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016” wyda ponad 154 miliony złotych. Procedurę przeprowadza 29 placówek w kraju. W Programie weźmie udział ponad 15 tysięcy par, z czego 5,5 tys. w 2014 roku. Przypominamy – z rządowego Programu mogą skorzystać pary, u których stwierdzono niepłodność i które przez 12 miesięcy bezskutecznie poddawały się udokumentowanym medycznie terapiom leczenia niepłodności. Kolejnym warunkiem jest wiek kobiety – do Programu kwalifikują się tylko kobiety poniżej 40. roku życia. W ramach refundowanego leczenia niepłodności, pary mają zapewnioną bezpłatną biotechnologiczną część in vitro. Program nie pokrywa kosztów związanych z koniecznością przyjmowania leków w celu stymulacji jajeczkowania.

Jedną z zakwalifikowanych placówek jest Klinika Gyncetrum z Katowic, która otrzymała ponad 6.73 miliona złotych na realizację Programu. Pieniądze wystarczą na przeprowadzenie nawet 890 bezpłatnych zabiegów in vitro. Oznacza to, że z tej pomocy będzie mogło skorzystać co najmniej 300 par z całej Polski. Zapisy na leczenie ruszyły 1 czerwca, zaś Program zacznie być realizowany już od 1 lipca b.r. Klinika Gyncentrum już po raz drugi została zakwalifikowana do realizacji rządowego Programu leczenia niepłodności metodą in vitro. 

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Wielgus

farmaceutka