fbpx
Przejdź do treści

Ile razy dziennie uprawiać seks, aby zajść w ciążę?

Ile razy dziennie uprawiać seks aby zajść w ciążę
Fot. 123rf

Planujesz dziecko? Już dziś zacznij się to tego przygotowywać psychicznie… i fizycznie! Tak jest – czeka Cię „ciężka” (ale przyjemna) praca. Statystyki wskazują, że przeciętna para uprawia seks co najmniej 78 razy, zanim zajdzie w ciążę, co zajmuje im średnio 6 miesięcy. A gdyby tak przyspieszyć ten proces uprawiając seks kilka razy dziennie? Czy to zwiększy szansę na szybkie poczęcie? Odpowiadamy.

Z entuzjazmem zabierasz się „do roboty” i masz nadzieję na szybkie poczęcie. Uprawiasz seks codziennie i czerpiesz z tego dużo radości. Mija miesiąc, potem drugi – jeśli przez ten czas nie zajdziesz w ciążę, seks może stać się monotonnym obowiązkiem. Co zrobić, aby do tego nie dopuścić? Czy częściej, znaczy lepiej? Tak, ale… to zależy!

Czy konieczne jest codzienne uprawianie seksu, aby zajść w ciążę?

Częstotliwość, z jaką powinniście uprawiać seks, zależy od obranej strategii oraz ewentualnych problemów z płodnością. W przypadku małej liczby plemników lub złej jakości nasienia codzienne uprawianie seksu może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Najlepszym wyjściem jest uzyskanie opinii lekarza, który zadecyduje, co jest najkorzystniejsze w Waszym przypadku.  

Jak często uprawiać seks, aby zajść w ciążę?

Jeśli nie macie problemów z płodnością, dobrym pomysłem jest codzienne uprawianie seksu. Warto jednak w tym wszystkim zadbać o siebie i każdego dnia podsycać ogień namiętności, niekoniecznie poprzez współżycie.

Uprawiaj seks w podczas dni płodnych

W cyklu miesięcznym każdej kobiety jest kilka dni, kiedy szanse na zajście ciążę są największe. Identyfikacja tego okresu i codzienne uprawianie seksu w jego trakcie sprawiają, że perspektywa sukcesu znacznie się przybliża. Jak sprawdzić, kiedy masz dni płodne? Przeczytasz TUTAJ.

Pomocny może być w tym kalkulator owulacji i testy owulacyjne. Według ostatnich badań, jeśli szacuje się, że owulacja jest blisko, uprawianie seksu nawet dwa razy tego samego dnia może przynieść pozytywne rezultaty.

Seks w okresie niepłodnym

Chociaż uprawianie seksu podczas dni niepłodnych raczej nie daje szans na ciążę, nie oznacza to, że musisz rezygnować ze współżycia w tych dniach. Badania wskazują, że uprawianie seksu wspiera układ odpornościowy kobiet na wiele sposobów, co może zwiększyć szanse na poczęcie.

To, co na początku jest zabawnym i ekscytującym projektem – „zrobienie dziecka” – może prowadzić do stresu i mieć niekorzystny wpływ na Twoje relacje z partnerem. Pamiętaj zatem, że jeżeli nie zachodzicie w ciążę pomimo rocznych, regularnych prób bez zabezpieczenia, najlepsze będzie zasięgnięcie porady lekarza.

Źródło: FirstCry Parenting

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.