fbpx
Przejdź do treści

Ikonowicz skazany za znieważenie prof. Chazana

Prof. Bogdan Chazan: wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa

Piotr Ikonowicz został skazany prawomocnym wyrokiem za znieważenie prof. Chazana. Publicysta i były polityk w swoim felietonie nazwał go m.in. „człowiekiem pozbawionym sumienia”, „zwyrodnialcem” i „wcieleniem szatana”. Teraz będzie musiał zapłacić 5 tys. zł. grzywny.

Kara została złagodzona. Początkowo Sąd I instancji zasądził nie tylko karę grzywny, ale również przeprosiny profesora. Teraz Ikonowicz musi jedynie zapłacić grzywnę, sąd skazał go również na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Łagodniej

Sąd Okręgowy uchylił także decyzję Sąd I instancji, która zakazywała rozpowszechniania felietonu, w którym padły obraźliwe słowa. Wyrok jest prawomocny, musi zostać podany do wiadomości publicznej poprzez jego publikację na portalu goniec.com, gdzie Ikonowicz zamieścił swój artykuł.

Felieton Ikonowicza powstał po głośnej sprawie pacjentki, której prof. Chazan powołując się na klauzulę sumienia, odmówił aborcji.

Wywiad z prof. Chazanem w numerze 15 Magazynu Chcemy Być Rodzicami (do kupienia tutaj)

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.