fbpx
Przejdź do treści

Historyczny moment – naukowcy utrzymali zarodki przez 12 i 13 dni w sztucznych warunkach

Jak podał „Independent”, badacze z uniwersytetu w Cambridge podtrzymali rozwój zarodka poza organizmem kobiety na czas niemal 2 tygodni. Przyznali, że mogło to trwać dłużej, ale prawo wyraźnie tego zabrania.

Profesor Magdalena Zernicka-Goetz, członek zespołu, powiedziała: „Od teraz, po raz pierwszy w historii, możemy badać rozwój człowieka w czasie kluczowych etapów. To krok milowy, pozwalający na głębsze zrozumienia naszego rozwoju”. Wcześniej eksperymenty kończyły się po tygodniu, próby rozpoczęto w 1969 roku. Drugą grupą, która utrzymała zarodki dzień krócej niż naukowcy z Cambridge, byli ich koledzy z Rockeffeler University w Nowym Jorku.

Osiągnięcia obu pozwoliłyby na badanie każdego aspektu wczesnego okresu rozwojowego człowieka z ogromną, nieporównywalną z niczym precyzją. To może mieć szczególne znaczenie w kwestii zapobiegania wczesnym poronieniom, wadom rozwojowym, tak samo jak w przypadku medycznych zastosowań komórek macierzystych.

Karolina Błaszkiewicz

Źródło: Rockefeller University Newswire

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.