fbpx
Przejdź do treści

Przeżyjmy to razem. Grupy wsparcia dla osób starających się o dziecko

Kiedy długo starasz się o dziecko, w pewnym momencie możesz mieć poczucie, że jesteś z tym sama. Otoczenie nie jest w stanie odpowiedzieć na twoje potrzeby, wątpliwości, unieść całej masy tak niezwykle skomplikowanych uczuć. Jak możesz sobie pomóc? Poszukaj wsparcia wśród osób, które są w podobnej sytuacji.

Wydawać by się mogło, że korzystanie z pomocy psychologicznej staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Wzrasta świadomość i otwartość ludzi do mówienia o swoich problemach. Jedną z form pracy terapeutycznej jest praca w grupie

Może być to terapia grupowa, która prowadzona jest pod okiem profesjonalistów. Mogą to być formy warsztatowe, które najczęściej ograniczone są liczbą kilku-kilkunastu spotkań i tworzone są na podstawie konkretnych programów. Skorzystać można także z grup wsparcia, na których spotykają się ludzie doświadczający podobnych trudności, chcą o tym rozmawiać i wzajemnie służyć sobie pomocą.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".