fbpx
Przejdź do treści

Galeria najlepszych zdjęć porodowych 2020 roku – wśród nich polskie fotografie!

najlepsze zdjęcia porodowe 2020 roku
Fot. Anna Wibig, Obiektywnie najpiękniejsze

Stowarzyszenie fotografów porodowych wybrało najlepsze zdjęcia porodowe 2020 roku. Wśród nich znalazły się dwie fotografie Anny Wibig z Obiektywnie Najpiękniejsze.

Rok 2020 był trudny dla wielu branż, również dla fotografów porodowych. Pandemia COVID-19 znacznie ograniczyła możliwość pracy poprzez zamknięcie szpitali dla osób trzecich. W dużej mierze oznaczało to przekazanie aparatów położnym, oferowanie wirtualnego wsparcia oraz sesji przedstawiających powrót do domu.

Zamiast konkursu – galeria zdjęć porodowych

Co roku międzynarodowa społeczność Birth Becomes You organizuje konkurs na najlepsze zdjęcie porodowe. W tym roku rywalizacja zamieniła się we wspólne tworzenie galerii pod hasłem Image Celebration. Fotografii nie oceniali profesjonalni sędziowie, jak to było w zwyczaju, ale cała społeczność zebrana na grupie na Facebooku.

„Zamiast organizować konkurs, zebraliśmy kolekcję obrazów, które nie przypominają żadnych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. To rok, którego nikt z nas nigdy nie zapomni i niezależnie od tego, jakie były nasze historie, wszyscy razem przechodzimy przez tę pandemię” – piszą na Instagramie birthbecomesyou.

Wszystkie wyróżnione prace możesz zobaczyć TUTAJ.

Wyróżnienie dla Anny Wibig z Obiektywnie Najpiękniejsze

Wśród najlepszych fotografii porodowych nie zabrakło dzieł polskiej autorki. Wyróżnione zostały dwie prace Anny Wibig z Obiektywnie Najpiękniejsze. Obie fotografie pochodzą z jednej sesji.

„Obydwa ujęcia zrobiłam podczas dokumentowania narodzin Belli. Wyczekanej, wymarzonej córeczki tej pary. Poród w domowym zaciszu. W domu wypełnionym miłością” – wyjaśnia fotografka na swoim Instagramie.

Rok temu Anna Wibig udzieliła wywiadu dla magazynu Chcemy Być Rodzicami.

Mówi się kobietom, że dzień porodu to jeden z najważniejszych dni w ich życiu. Tego dnia po raz pierwszy spotkają się ze swoim dzieckiem. Widząc cud narodzin i cud miłości na pierwszym planie, inaczej patrzy się na ból i trud porodu. Spotkanie z dzieckiem jest zdecydowanie czymś, co warto utrwalić. Tworzę opowieść o tym, jak kobieta rodzi się do roli mamy, a mężczyzna do roli taty. Podczas fotografowania skupiam się właśnie na tych cudownych emocjach, które w swojej prawdziwości po prostu powalają.

Powiedziała Ania Wibig w rozmowie z dziennikarką magazynu Chcemy Być Rodzicami.

Aniu – gratulujemy sukcesu! I czekamy na kolejne, pełne emocji kadry z życia rodzącego się szczęścia 🙂

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.