fbpx
Przejdź do treści

Fundacja Małgorzaty Rozenek-Majdan – ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu!

Fundacja Małgorzaty Rozenek-Majdan
Fot. Instagram Małgorzaty Rozenek-Majdan

Ostatnie tygodnie niewątpliwie należą do Małgorzaty Rozenek-Majdan, która podzieliła się ze światem szczęśliwą nowiną związaną z kolejną ciążą. Ciążą, do której droga nie była prosta i wiązała się z kilkoma próbami in vitro. Stąd też gwiazda chce pomóc innym kobietom, by i one mogły w końcu cieszyć się rodzicielstwem.

Jak mówi o swojej fundacji przyszła mama: „Będzie zajmowała się edukacją i pomaganiem parom, które muszą korzystać z pomocy medycyny w leczeniu niepłodności” – jej słowa cytuje se.pl. „Ci ludzie często są zostawieni sami sobie” – dodaje gwiazda. Jest to tym ważniejsze, że znając osobistą historię Małgorzaty Rozenek-Majdan wiemy, ile sama musiała w tym kierunku przejść i rzeczywiście jest świadoma panującej sytuacji. Bazuje przy tym na doświadczeniach, które są uniwersalne dla każdej z osób zmagających się z niepłodnością – zarówno od strony emocjonalnej, jak i somatycznej.

Fundacja Małgorzaty Rozenek-Majdan

Fundacja ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Jej twórcy rozpoczęli już działania mające na celu uregulowanie wszelkich formalności i niezbędnych do pracy elementów – wpisanie do rejestru fundacji, remont siedziby, zbieranie partnerów. „Od stycznia ja i moja Fundacja bierzemy się ostro do pracy, żeby ułatwić dostęp i zawalczyć o refundację In vitro dla każdego a nie tylko dla zamożnych 💪 to będzie ważny rok💪 #2020” – gwiazda napisała pod jednym ze swoich instagramowych postów.

Najbardziej zależy nam na tym, żeby zdjąć ciężar moralizatorski i religijny, a przede wszystkim stygmat wstydu z procedury medycznej, jaką jest in vitro. Dzięki metodzie in vitro możemy się spełniać w macierzyństwie i powinnyśmy mówić o tym głośno (…) Chodzi o pokazanie, że in vitro to jest zwykła procedura medyczna.

Małgorzata Rozenek-Majdan – słowa, które padły na premierze książki “In vitro. Rozmowy intymne”. >>KLIK<<

W innych wywiadach gwiazda podkreślała też konieczność zadbania o ludzi mających znacznie trudniejszą sytuację ekonomiczną. Potrzebę taką widać chociażby wśród instagramowych obserwatorek gwiazdy. Piszą, że mając odpowiednie środki o wiele łatwiej jest zapewnić sobie profesjonalne wsparcie. Konieczna jest jednak pomoc „biedniejszym kobietom, które mogą marzyć, aby kiedyś mieć pod swoim sercem upragnione dziecko”. Mamy zatem nadzieję, że faktycznie uda się nowej fundacji o tę pomoc zawalczyć.

Źródła: se.pl / Instagram m_rozenek

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".