fbpx
Przejdź do treści

Femaltiker wspiera mamy

Jednym z głównych powodów rezygnacji z karmienia piersią jest powrót do pracy oraz brak wystarczającej ilości pokarmu. Takie wyniki otrzymali inicjatorzy Raportu: KARMIENIE PIERSIĄ W POLSCE. RAPORT 2015 w ankiecie przeprowadzonej wśród ciężarnych i młodych mam. Femaltiker bezpiecznie i efektywnie wspiera mamy w utrzymaniu laktacji.

W ramach kampanii Mleko Mamy Rządzi i pod patronatem Centrum Nauki o Laktacji w 2015 r. przeprowadzono ankietę na grupie 736 kobiet spodziewających się dziecka oraz kobiet będących już mamami (źródło: KARMIENIE PIERSIĄ W POLSCE. RAPORT 2015). Znakomita większość mam planowała karmić piersią relatywnie długo. 31,4% kobiet wskazało, iż planowało karmić piersią do 12 miesiąca życia, 19,9% kobiet – do 6 miesiąca życia, 16,2% do 12-18 miesiąca życia, a 11,8% kobiet do 24 miesiąca życia. Po opuszczeniu szpitala 81,6% karmiło wyłącznie piersią, a 17,5% w sposób mieszany (piersią i mieszanką). 35,2% kobiet przyznało, iż karmiło piersią do 6 miesiąca, a zatem znacznie krócej niż pierwotnie zakładało. Jednym z głównym powodów rezygnacji z karmienia piersią był powrót do pracy oraz brak wystarczającej ilości pokarmu. Blisko 66% procent ankietowanych kobiet, podczas karmienia stosowała różne środki wspomagające laktację.

Femaltiker to pierwszy i jedyny standaryzowany produkt na bazie słodu jęczmiennego wspomagający organizm kobiety w okresie laktacji. Femaltiker jest szczególnie zalecany kobietom, u których nastąpiło opóźnienie w zainicjowaniu laktacji oraz problem z jej utrzymaniem. Spożywanie Femaltiker i zawartego w nim beta-glukanu stymuluje komórki przysadki mózgowej do intensywniejszej produkcji prolaktyny, która wydzielana do krwi kobiety wpływa na rozpoczęcie oraz utrzymanie produkcji mleka przez pęcherzyki mleczne. Jego głównym składnikiem jest ekstrakt słodu jęczmiennego – źródło dobrze przyswajalnych polisacharydów. Jednym z najważniejszych polisacharydów jest beta-glukan, który uczestniczy w procesach metabolicznych związanych z produkcją mleka. Preparat jest standaryzowany na zawartość beta-glukanu, co oznacza, że ilość przyjmowanego składnika aktywnego- beta-glukanu jest stała. Femaltiker jest zalecany mamom, które: pragną karmić piersią, potrzebują preparatu wspomagającego laktację, bywają zestresowane w związku z niedostateczną ilością mleka.

Femaltiker zawiera przede wszystkim: ekstrakt słodu jęczmiennego, beta-glukan z jęczmienia, ekstrakt z liści melisy lekarskiej. Dostępny w saszetkach. Jedno opakowanie Femaltiker zawiera 12 saszetek po 10 g każda. Matka pragnąca karmić piersią powinna spożywać 1-2 saszetki dziennie w trakcie posiłku. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml w jakimkolwiek rodzaju mleka lub jogurcie naturalnym. Opakowanie: 12 saszetek po 10 g, cena ok 24,50 zł. Dostępny w dobrych aptekach i w sieci Rossmann.

Dlaczego właśnie Femaltiker?

Femaltiker jest bezpieczny i skuteczny. Produkt zawiera zawsze takie same, kontrolowane i powtarzalne ilości  słodu jęczmiennego, który pochodzi od renomowanego szwajcarskiego producenta. Surowce zawarte w Femaltiker są  farmaceutycznej jakości, przebadane pod względem mikrobiologicznym. Słód jęczmienny jest standaryzowany na zawartość składnika aktywnego- beta-glukanu, tzn. ilość tego składnika  jest  określona, tak, aby dawała pożądany efekt fizjologiczny.

Femaltiker to hit!

Femaltiker zdobył nagrodę Hit Targów Mother & Baby 2015 w kategorii produkt przyjazny mamie, pokonując 23 inne produkty.

Skuteczność Femaltiker

Femaltiker włączono do standardu porady laktacyjnej  u kobiet (n=128) ze stwierdzonym rzeczywistym niedoborem pokarmu. Po 2 tygodniach stosowania dwa razy dziennie Femaltiker aż 93% z nich miało polepszoną laktację1. Co istotne, stosowanie słodu jęczmiennego zawartego w Femaltiker zostało włączone  do protokołu postępowania w przypadku stymulacji laktacji2. Korzystny wpływ beta-glukanu zawartego w słodzie jęczmiennym został także ujęty w Stanowisku Grupy ekspertów w sprawie zaleceń żywieniowych dla kobiet podczas laktacji3. W rozdziale Stosowanie produktu na bazie słodu jęczmiennego jako przykład dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację autorzy wskazują na istniejące podstawy naukowe oraz dostępny mechanizm działania a także na bezpieczeństwo stosowania słodu jako produktu pobudzającego laktację.

1 Nehring-Gugulska M et al. Stymulacja laktacji z wykorzystaniem słodu jęczmiennego a parametry wzrostowe dziecka w przypadku kryzysu laktacyjnego Położna Nauka i Praktyka 2015; 1(29):34-8.

2 Nehring-Gugulska M, Żukowska-Rubik M. Niedostateczny przyrost masy u dziecka karmionego wyłącznie piersią- diagnoza, postępowanie, stymulacja laktacji. Postępy Neonatologii; 2014; 2(21): 43-55

3 Stanowisko Grupy Ekspertów w sprawie zaleceń żywieniowych dla kobiet w okresie laktacji. Standardy Medyczne /Pediatria 2013;10:265-79

Innowacyjność Femaltiker

Formulacja Femaltiker jest została zgłoszona w Urzędzie Patentowym pod nr P.405419  i jest w związku z tym prawnie chroniona. Produkt, oprócz słodu jęczmiennego standaryzowanego na zawartość beta-glukanu jest wzbogacony także o dodatek standaryzowanego ekstraktu z melisy lekarskiej , która działa relaksująco i ułatwia wypływ mleka.

Znaczenie jakości słodu jęczmiennego

Femaltiker w odróżnieniu od innych, ogólnodostępnych  źródeł słodu jęczmiennego jest oparty na ekstrakcie ze słodu. Oznacza to, że ilość słodu jest skoncentrowana i znacznie wyższa w porównaniu do standardowego słodu browarnianego. Ponadto technologia otrzymywania słodu zawartego w Femaltiker różni się  od tej stosowanej do słodów browarnianych czy używanych w pieczywie. Słód jęczmienny w komercyjnie dostępnych piwach ma bardzo niską zawartość beta-glukanu, co jest bezpośrednio związane z wydłużonym czasem słodowania. Słodowanie to proces namoczenia ziarna jęczmienia, w celu pobudzenia do kiełkowania i zapoczątkowania enzymatycznych procesów rozkładających zapasowe białko i cukry, w tym także cennego beta-glukanu. Słód w Femaltiker jest krótko słodowany, aby zachować jak najwięcej aktywnego składnika, pobudzającego laktację- czyli beta-glukanu. Zawartość beta-gukanu jest standaryzowana, co oznacza, że zawsze w każdej partii znajduje się ta sama ilość tergo polisacharydu. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości produktu oraz bezpieczeństwa, każda partia po wyprodukowaniu jest badana na zawartość bakterii chorobotwórczych, pleśni, grzybów oraz metali ciężkich zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami dotyczącymi czystości i bezpieczeństwa żywności.

Źródło danych i informacji użytych w materiale prasowym: KARMIENIE PIERSIĄ W POLSCE. RAPORT 2015 powstały pod merytorycznym patronatem Centrum Nauki o Laktacji, dostępny na mlekomamyrzadzi.pl

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.