fbpx
Przejdź do treści

Felieton Redaktor Naczelnej: On nie chciał dziecka

Była piękna. Miała z sobą wielką torbę, a za sobą karierę, z której zrezygnowała, bo chciała robić coś pożytecznego. Miała wątpliwości, jak ułożyć ten nowy etap swojego życia.

Z pracy w dużej firmie wiedziała, że coach bywa potrzebny w takich rozterkach. Próbowałam z nią rozmawiać o pracy, ale się okazało, że że wie, jak powinno wyglądać jej życie zawodowe. Zapytałam, do czego mogę się jej przydać. Zaczęła płakać. Nie może mieć dziecka.

Pierwszy mąż nie chciał mieć dziecka. Twierdził, że nie planuje zagrzebać siebie ani jej w pieluchach. A poza tym ona przez ciążę może stracić figurę, przestanie mieć dla niego czas, zacznie spotykać się tylko z mamuśkami gadającymi ciągle o kupkach i słoiczkach.

Ona go bardzo kochała. Szybko zrozumiała, że pragnienie dziecka jest egoistyczne. Bo przecież on musiałby zrezygnować z tak wielu rzeczy, żeby spełnić jej zachciankę. Bała się, że przestałby ją kochać. A właściwie wiedziała, że wybór jest prosty. Albo mąż, albo dziecko, które na razie było tylko w jej głowie. Wybrała więc to, co już miała. Nie wiedziała tylko czemu jest tak nieszczęśliwa. Wszędzie widziała dzieci, rodziły się znajomym, koleżankom z pracy. 

Dalszą część tekstu autorstwa Jolanty Drzewakowskiej przeczytasz w numerze 2 magazynu: www.chcemybycrodzicami-sklep.pl/Magazyn-Chcemy-Byc-Rodzicami-nr-02.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Jolanta Drzewakowska

redaktorka naczelna Chcemy Być Rodzicami, jedynego pisma poradnikowego dla osób starających się o dziecko. Z wykształcenia prawniczka i coach. Matka dwójki dzieci.