fbpx
Przejdź do treści

Emocje – czy przejmują nade mną kontrolę?! [QUIZ]

emocje quiz

Zmagania z niepłodnością to duży stres i wiele trudnych emocji. Nieraz związane z nimi stany zaczynają przytłaczać – emocje stają się zbyt intensywne, trwają zbyt długo lub pojawiają się w nie do końca adekwatnych momentach. Jeśli masz poczucie, że tego właśnie doświadczasz, warto przyjrzeć się sytuacji uważniej.

Nie bój się przy tym sięgnąć po wsparcie profesjonalistów – poproszenie o pomoc jest oznaką siły, a nie słabości, jak to często wmawiają nam różne społeczno-kulturowe schematy…

Jak to z tymi emocjami jest? Przede wszystkim pamiętaj, że nie ma złych i dobrych emocji – wszystkie są równie ważne i potrzebne. Wskazują, czy ktoś przekracza nasze granice, czy dana sytuacja jest dla nas komfortowa, czy czujemy się bezpiecznie – wymieniać można długo. Korzystajmy z tych kierunkowskazów! Co może nam to ułatwić? Na pewno praca nad pogłębianiem samoświadomości. Oto QUIZ, który być może pozwoli Ci chociaż odrobinę lepiej poznać siebie, a przynajmniej zwróci uwagę na to, co dzieje się w obecnym momencie z Twoimi emocjami – bo warto być w kontakcie z samą sobą!

Quiz został opracowany we współpracy z Kliniką leczenia niepłodności InviMed.

  • Prezentowany QUIZ nie jest profesjonalnym narzędziem psychologicznym i nie stawia żadnej diagnozy, służy jedynie głębszej refleksji nad Twoim stanem emocjonalnym.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.