fbpx
Przejdź do treści

E-book na prezent, czyli jak włożyć elektroniczną książkę pod choinkę

Coraz bliżej Święta – czas rodzinnych spotkań, pysznego jedzenia i oczywiście prezentów. Dla wszystkich tych, którzy lubią obdarowywać swoich najbliższych książkowymi prezentami oraz tych, którzy z zakupem upominków czekają do ostatniej chwili, e-book jest idealnym rozwiązaniem. Jak można go sprawnie nabyć i „włożyć” pod choinkę, podpowiada na przykładzie księgarni internetowej Virtualo.pl, dystrybutor elektronicznych książek.

E-booki i audiobooki cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich e-czytelników. Zgodnie z danymi opublikowanymi w październiku 2014 r. przez Virtualo w „Raporcie o rynku e-booków w Polsce w latach 2010-2014” polski rynek e-książki w 2014 r. osiągnie wartość 40 mln zł w porównaniu do 22 mln zł w roku 2013. Polscy czytelnicy coraz chętniej sięgają po książki elektroniczne, niektórzy czytając prawie 30 e-booków rocznie. Do wzrostu popularności e-książek na pewno przyczynił się też spadek cen oraz większa dostępność e-czytników – dobre urządzenie z ekranem eInk można kupić już za niespełna 300 zł.

Święta sprzyjają czytaniu, gdyż poza spotkaniami z bliskimi i jedzeniem świątecznych przysmaków, mamy zazwyczaj więcej czasu na delektowanie się chwilą oraz relaks z książką. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą szybko i sprawnie nabyć dla bliskich książkowe upominki pod choinkę, Virtualo wprowadziło nową funkcjonalność, umożliwiająca zakup e-booka na prezent. Wystarczy wybrać e-booka, podać adres e-mail osoby, którą chcemy obdarować, zaznaczyć datę wysyłki tytułu i dokonać płatności. E-książkowy prezent trafi na konto osoby obdarowanej w wybranym przez nas terminie. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy z braku czasu lub innych powodów nie mogą kupić prezentu wcześniej. E-bookową niespodziankę można sprawić dokonując zakupu nawet w dniu Wigilii, już w kilka sekund po dokonaniu płatności e-książka może być dostępna na koncie mamy, taty czy brata. W taki sam sposób można podarować audiobooka czy Punkty Virtualo, dzięki którym osoba obdarowana sama może wybrać tytuły książek, jakie trafią do jej wirtualnej biblioteki.

„Książki elektroniczne podbijają serca czytelników. Można je kupić w najpopularniejszych polskich księgarniach internetowych – zarówno tych zajmujących się szeroko pojętą kulturą, jak i tych specjalizujących się wyłącznie w e-książkach. Możliwość dokonania zakupu 24 godziny na dobę, natychmiastowe doręczenie pliku na konto użytkownika, atrakcyjne ceny, możliwość posiadania całej biblioteki (setek e-booków) przy sobie w dowolnym miejscu i czasie – to niewątpliwe zalety e-książek” – twierdzi Martyna Bednarczyk, koordynator ds. marketingu Virtualo. Wśród tytułów dostępnych w wersji elektronicznej ( 35 tys. książek w ofercie Virtualo) znajdują się głośne nowości oraz bestsellery ostatnich miesięcy m.in. takie jak „Gniew” Zygmunta Miłoszewskiego, „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk czy „Zaginiona dziewczyna” Gillian Flynn. Książka jest jednym z najchętniej wybieranych i otrzymywanych prezentów świątecznych, a w nowoczesnej formie, w postaci e-booka lub audiobooka staje się również wyznacznikiem naszych czasów. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na zakup swojego pierwszego e-booka, przedświąteczny czas jest idealnym momentem, by to zmienić i podarować e-bookowy prezent najbliższym lub sobie.

Źródło: materiały prasowe Innovation PR

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.