fbpx
Przejdź do treści

Dzieci z in vitro to „produkt, a nie byt” – szokujące słowa podczas kazania

Piotr Natanek in vitro
Fot. Screen YouTube Ahael

Zawieszony ksiądz archidiecezji małopolskiej, Piotr Natanek, wygłosił w Wielkanoc kazanie, podczas którego mówił, że „dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem”. Dodał również, że „jest zwierzęciem, a nie istotą”. Słowa byłego duchownego szybko obiegły Internet, spotykając się z ostrą krytyką.

Ksiądz Piotr Natanek w 2011 roku został suspendowany przez metropolitę krakowskiego za głoszenie poglądów niezgodnych z oficjalną nauką kościoła katolickiego. Wobec tego nie może on sprawować funkcji kapłańskich, jednak… nie stosuje się do tego zakazu. W dalszym ciągu odprawia „nabożeństwa”, wygłasza „kazania”, tworzy własne „sanktuarium” i dorobił się całkiem sporej grupy wiernych. Piotr Natanek wygłasza publicznie opinie, które nie tylko są kontrowersyjne, ale zwyczajnie szkodliwe i kłamliwe.

Piotr Natanek o in vitro

Były ksiądz Piotr Natanek z Makowa Podhalańskiego zyskał „sławę” ostrzegając przed Harry’m Potterem, Pokemonami i muzyką techno. Teraz z ust suspendowanego duchownego padły słowa, w których atakuje dzieci poczęte metodą in vitro.

Dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem” – powiedział w niedzielnym kazaniu wielkanocnym, które zostało opublikowane na kanale Ahael na YouTube. W Internecie zawrzało.


Co jednak najważniejsze, szczególnie dotknięte poczuły się osoby niepłodne oraz rodzice decydujący się na korzystanie z tej szansy na posiadanie potomstwa.

Stowarzyszenie In Vitro Bez Granic – interwencja

Roksana Hermannová ze stowarzyszenia In Vitro Bez Granic wystosowała oficjalną skargę do Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Pisze w niej:

Odnosząc się do wielkanocnego kazania ks. Piotra Natanka, który w okrutny sposób wypowiadał się na temat dzieci poczętych metodą In Vitro, wnosimy oficjalną skargę i wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec głoszenia nieprawdy, która ze strony księży ma miejsce coraz częściej.

Skarga na ks. Piotra Natanka ❗❗❗❗ Odnosząc się do wielkanocnego kazania ks. Piotra Natanka, który w okrutny sposób…

Opublikowany przez Stowarzyszenie In Vitro Bez Granic Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Kolejnym krokiem stowarzyszenie jest list do Papieża Franciszka, którego kopię stowarzyszenie umieściło na swoim Facebooku. „Chciałabym również powiadomić Waszą Świątobliwość i jednocześnie złożyć skargę na ks. Piotra Natanka, który jest w suspensie, a mimo tego w dalszym ciągu odprawia mszę, a w swoim wielkanocnym kazaniu nazwał dzieci urodzone dzięki In Vitro zwierzęciem” – czytamy w oficjalnym liście Roksany Hermannovej.

Na szczęście, wśród księży istnieją również pozytywne wyjątki. „Choć jest księdzem, ma bardzo liberalne podejście do in vitro, aborcji i związków jednopłciowych” – o kim mowa? Przeczytaj TUTAJ.

Źródło: Onet / WP

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.