fbpx
Przejdź do treści

Dramat Wenezuelek. Nie stać ich na dzieci, poddają się sterylizacji

Wenezuelki poddają się sterylizacji

Agencja Reuters donosi, że coraz więcej Wenezuelek decyduje się na sterylizację. Skłania je do tego brak podstawowych produktów spożywczych, leków i dramatyczna sytuacja w ochronie zdrowia. powodem jest ograniczona dostępność prezerwatyw czy tabletek antykoncepcyjnych. Sterylizacji można poddać się bezpłatnie w wyznaczone dni.

– Urodzenie teraz dziecka oznaczałoby skazanie go na cierpienie – tłumaczyła Reutersowi kobieta przed poddaniem się zabiegowi w jednym ze szpitali w Caracas. Każdego dnia jej najważniejszym zadaniem jest zdobycie jedzenia. – Trochę boję się sterylizacji, ale wolę już zabieg niż rodzenie kolejnych dzieci.

Kolejka

Na liście oczekujących do zabiegu sterylizacyjnego znajduje się około 500 pacjentek. Żyją w poczuciu, że nie mają wyboru. Wolą pozbawić się szansy na kolejne pociechy niż nie móc ich utrzymać. Na początku darmowa sterylizacja przysługiwała matkom z co najmniej czworgiem dzieci, teraz przychodzą i te z jednym lub dwojgiem.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl