fbpx
Przejdź do treści

Dorota Wellman: My kobiety nie jesteśmy głupimi krowami!

Dorota Wellma - czarny poniedziałek

Posłowie ustanawiając prawo zapominają o istnieniu kobiet. W czarny poniedziałek to one zapomną o istnieniu państwa.

3 października, W czarny poniedziałek kobiety pokażą, jaką siłę ma ich głos.  – Szanowne panie, jeśli możecie to weźcie udział w naszym kobiecym strajku – zachęca dziennikarka Dorota Wellman.

Cały film tutaj…

Podczas ostatniego wrześniowego posiedzenia w Sejmie posłowie odrzucili w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy Ratujmy Kobiety. Opozycyjny projekt Stop Aborcji oraz nowelizacja ustawy o in vitro trafiły do dalszych prac w komisjach.

Manifestacje i protesty przeciwko decyzjom polityków trwają od kilku tygodni. Im dalej władza się posuwa w swoich kontrowersyjnych decyzjach, tym częściej i tłumniej ludzie wychodzą na ulice. Za prawami kobiet murem stanęli aktorzy, celebryci, blogerzy i internauci.

W najbliższy poniedziałek zaplanowany jest ogólnopolski protest kobiet. Nie będzie palonych opon, płonących flar i wycia syren. Kobiety w całym kraju zrzeszają się, aby nie przychodzić do pracy i rzucić na jeden dzień wszystkie swoje obowiązki – skoro ich zdanie jest pomijane podczas ustawiania prawa, pokażą, jak przez jeden dzień wygląda życie bez nich.

Ktoś chce decydować o naszym życiu i zdrowiu, o naszej prokreacji, a my kobiety, nie jesteśmy głupimi krowami, żeby ktoś za nas te decyzje podejmował – przekonuje dziennikarka Dorota Wellman. W swoim internetowym filmiku zachęca kobiety do strajku – Teraz pokażemy tym którzy decydują o nas, na co nas stać – nawołuje Wellman.

Na czym polega Czarny Protest:

Wzorem kobiet w Islandii, które 41 lat temu sparaliżowały swój kraj, robimy jednodniowy protest ostrzegawczy przeciwko ustawie procedowanej w polskim parlamencie przez morderców kobiet!

– bierzemy urlop na żądanie
– bierzemy dzień wolny na opiekę nad dzieckiem
– nie idziemy na uczelnię
– bierzemy urlop bezpłatny
– korzystając z jakiejkolwiek innej legalnej możliwości – nie idziemy do pracy i na uczelnię!

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.