fbpx
Przejdź do treści

Dlaczego nie możemy zajść w ciążę?

Dlaczego nie możemy zajść w ciążę?
fot.123rf

Niepłodność to choroba inna niż wszystkie. Postawienie diagnozy często wykracza poza możliwości współczesnej medycyny – o roli metod diagnostycznych w leczeniu niepłodności mówi prof. Sławomir Wołczyński, kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Jaka jest przyczyna? Co robimy nie tak? Zrobiliśmy już badania – może potrzebne są kolejne? To pytania, które padają z ust par zmagających się z niepłodnością. Większość z nas ma bowiem utrwalony pogląd, że wskazanie przyczyny choroby pozwoli na skuteczną terapię.

Z niepłodnością jest inaczej

Mimo zaawansowania współczesnej medycyny metody diagnostyczne mają duże ograniczenia w jednoznacznym odróżnianiu par płodnych od niepłodnych.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.

Ekspert

Prof. dr hab. Sławomir Wołczyński i Izabella Sobiech

Sławomir Wołczyński: Kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pomysłodawca i koordynator medyczny klastra Ogólnopolskie Centrum Badania, Edukacji i Monitorowania Problemów Płodności. Członek zespołu, który doprowadził do pierwszego w Polsce udanego zapłodnienia in vitro. Przedmiotem szczególnego zainteresowania prof. Wołczyńskiego jest endokrynologia ginekologiczna.

Izabela Sobiech: Współtwórca, a obecnie Dyrektor Zarządzający Ogólnopolskiego Centrum Badania, Edukacji i Monitorowania Problemów Płodności.

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.