fbpx
Przejdź do treści

Dieta w HASHIMOTO i innych problemach z tarczycą [E-LEARNING]

dieta w hashimoto e-learning

Tarczyca to gruczoł dokrewny umiejscowiony z przodu krtani. Gruczoł niewielki, aczkolwiek niezwykle ważny w naszym organizmie. To od jego prawidłowej pracy w dużej mierze zależy chociażby gospodarka hormonalna, metabolizm, stan psychiczny, masa ciała, libido, płodność etc.

Tarczyca – Hashimoto i inne z nią problemy

Tarczyca produkuje trzy hormony: tyroksynę (T4), trijodotyroninę (T3) oraz kalcytoninę. Dwa pierwsze odpowiadają za zwiększanie podstawowej przemiany materii i są niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego. Kalcytonina odgrywa zaś ważną rolę w regulowaniu poziomu wapnia w organizmie.

Niestety, wiele kobiet mierzy się z problemami związanymi z tarczycą – niedoczynnością (THS w badaniach jest wtedy podwyższone), Hashimoto (inaczej przewlekłe limfocytowe zapalenie gruczołu tarczowego; jeden z rodzajów niedoczynności) lub nadczynnością (THS w badaniach jest obniżone). W takich przypadkach podstawą jest konsultacja i wsparcie lekarskie – przede wszystkim endokrynologiczne. Bardzo ważna jest jednak także odpowiednia dieta – co jeść, a czego unikać w Hashimoto i innych problemach z tarczycą?

Temat przybliża Magdalena Czyrynda-Koleda, która jest dietetyczką, absolwentką SGGW oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku psychodietetyka. Przyjmuje w warszawskiej klinice FertiMedica oraz w poradni Z kaloriami na pieńku. Jak sama o sobie mówi, „niepłodna z rynku wtórnego”, choć na pierwotnym też miała nie lada wyzwanie. Mama 7-latka z IUI.

Oto tematy, jakie poruszamy w E-LEARNINGU „Dieta w HASHIMOTO i innych problemach z tarczycą” – co jeść, aby wesprzeć swoje zdrowie i starania o dziecko?”

1.  Objawy Hashimoto
2. Niedoczynność a nadczynność – jak je odróżnić
3. Dieta w Hashimoto
4. Różne rozwiązania przy Hashimoto – kontrowersje i mity
5. Jakich produktów unikać przy chorobach tarczycy
6. Redukcja masy ciała w Hashimoto
7. Suplementacja w Hashimoto

Zaczerpnij specjalistyczną wiedzę od eksperta nie wychodząc z domu!

E-learning „Dieta w HASHIMOTO i innych problemach z tarczycą” znajdziesz – TUTAJ

Pod każdym nagraniem znajdziesz dokument PDF, który w zwięzły i zrozumiały sposób streszcza tematykę filmu – notatki możesz mieć dzięki temu zawsze pod ręką!

Wszystkie E-learningi oraz wiele innych bonusów otrzymasz w ramach Konta Premium. Sprawdź szczegóły tutaj.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.