fbpx
Przejdź do treści

Dieta dla osób starających się o ciążę. Zapraszamy na E-learning z dietetyczką!

Już od miesięcy obiecujesz sobie, że definitywnie kończysz ze słodyczami i zaczynasz ćwiczyć? Niestety, tego typu postanowienia często pozostają jedynie w sferze marzeń. Co zrobić, aby zmotywować się do zmian i konsekwentnie przestrzegać diety? W pierwszej kolejności proponujemy konsultację ze specjalistą, który opowie Ci o zasadach zdrowego żywienia!

Wraz z chęcią zmian nawyków żywieniowych duża część osób popełnia popularny błąd, decydując się drastyczne ograniczenie cukrów, tłuszczy czy węglowodanów w codziennej diecie.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie ograniczenia są dobre dla organizmu. Wszystko zależy od stanu zdrowia, wyjściowej masy ciała i innych czynników, które należy wziąć pod uwagę komponując jadłospis.

Należy mieć również na uwadze to, że dieta osób np. z chorobą Hashimoto będzie się w znacznym stopniu różnić od diety osoby zdrowej. To samo dotyczy pań chorujących na endometriozę, PCOS czy niedokrwistość – na niektóre produkty powinny szczególnie zwrócić uwagę, a inne wykluczyć z codziennej diety. W przypadku chęci zmiany nawyków żywieniowych takie osoby powinny się zwrócić o pomoc do dietetyka.

Dieta dla osób starających się o ciążę – E-learning

Już dziś możesz odbyć swoją prywatną wizytę u dietetyka bez wychodzenia z domu! Jak to zrobić? Zapraszamy Cię do obejrzenia E-learningu z dietetyczką Joanną Gizą-Gołaszewską pt. “Dieta płodności”!

Ekspertka w bardzo szczegółowy sposób wyjaśnia, jak powinna wyglądać prawidłowo przygotowana dieta dla osób starających się o dziecko. W filmach nie zabrakło również tematów związanych z komponowaniem posiłków u osób chorujących na endometriozę, PCOS, choroby tarczycy czy anemię. 

Spis treści nagrań:

  1. Dieta przy chorobach tarczycy (10:31)
  2. Dieta przy PCOS (7:37)
  3. Dieta przy endometriozie (9:52)
  4. Dieta wspierająca płodność (10:02)
  5. Dieta przy niedokrwistości (6:53)
  6. Dieta dla osób planujących ciążę (10:31)

E-learning dostępny jest tu.

Pod każdym filmem znajdziesz również dokument PDF, który z zrozumiały sposób streszcza tematykę nagrania. Pamiętaj też, że wszystkie E-learningi dostępne są w ramach Konta Premium. Zobacz więcej na ten temat. 

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Ekspert

Joanna Giza-Gołaszewska

Absolwenta Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Żywienia Człowieka ze specjalonością dietetyki oraz Poradnictwa Dietetycznego w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Specjalizuje się w dietoterapii i dietoprofilaktyce chorób żywieniowo- zależnych. Od kilku lat pomaga we wsparciu żywieniowym Pacjentek z endometriozą. Swoje wieloletnie kliniczne doświadczenie zdobywa w pracy z Pacjentami w placówkach medycznych m.in Szpitalu na Solcu, Szpitalu im. św. Zofii w Warszawie oraz Centrum Zdrowia ZOZ Wola sp z o.o. Autorka licznych publikacji m.in we współpracy z wydawnictwem MEDYK sp. z o.o. wydała poradniki żywieniowe dla pacjentów diabetologicznych na diecie wegetariańskiej, przepisów na słodycze dopuszczalnych w cukrzycy czy też informatorów o wymiennikach węglowodanowych. Pisała również dla gazeta.pl Przedszkolak, Linia Otwocka. Prowadzi własnego bloga o tematyce zdrowego żywienia w praktyce www.smakfit.wordpress.com.

Autor

Anna Wencławska

Redaktorka serwisu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonatka obcych kultur i języków orientalnych.