fbpx
Przejdź do treści

DARMOWY E-learning „Cykl miesięczny i owulacja bez tajemnic” z udziałem eksperta

Porady udziela dr Tomasz Rokicki z kliniki InviMed w Warszawie

Cykl miesięczny jest ciągiem skomplikowanych przemian hormonalnych, które zachodzą w organizmie kobiety. Celem tych przemian jest doprowadzenie do uwolnienia jednej dojrzałej komórki jajowej. Zastanawiasz się, ile powinien trwać modelowy cykl miesięczny, kiedy dochodzi do owulacji i jakie czynniki mogą zaburzać cykl? Zapraszamy na E-learning pt. „Cykl miesięczny i owulacja bez tajemnic” z udziałem dr Tomasza Rokickiego z kliniki InviMed w Warszawie.

Długość cyklu bywa różna, jednak można go podzielić na kilka faz. W pierwszej fazie dochodzi do wzrostu pęcherzyka i uwolnienia komórki jajowej. Druga, bardziej stabilna faza, następuje po owulacji, jeśli komórka jajowa nie zostanie zapłodniona. 

Chcesz obliczyć dzień owulacji? Skorzystaj z KALKULATORA OWULACJI!

Cykl miesięczny i owulacja bez tajemnic

Co ciekawe, owulacje występują naprzemiennie, raz z jednego, raz z drugiego jajnika. Statystycznie częściej dominuje jajnik prawy, rzadziej lewy. Występuje również pewna zmienność owulacji w stosunku do pór roku. Na naszej półkuli w okresie wiosennym owulacja występuje zwykle w godzinach porannych, natomiast w okresie jesienno-zimowym częściej w godzinach nocnych. 

Chciałabyś dowiedzieć się więcej o cyklu miesięcznym i owulacji? Zapraszamy na DARMOWY E-learning z ginekologiem dr Tomaszem Rokickim z warszawskiej kliniki InviMed. Jakie tematy poruszyliśmy w nagraniach?

  1. Co to jest cykl miesięczny?
  2. Jak przebiega owulacja?
  3. Na czym polega monitorowanie owulacji?
  4. Na czym polega stymulacja owulacji?
  5. Zaburzenia cyklu miesięcznego
  6. Wpływ hormonów na przebieg cyklu miesięcznego 

Pod każdym nagraniem znajdziesz dokument PDF, który w zwięzły i zrozumiały sposób streszcza tematykę filmu. Zaczerpnij specjalistycznej wiedzy od eksperta nie wychodząc z domu! Obejrzyj już dziś. 

E-learning „Cykl miesięczny i owulacja bez tajemnic” znajdziesz TUTAJ.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

Anna Wencławska

Redaktorka serwisu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonatka obcych kultur i języków orientalnych.