fbpx
Przejdź do treści

Częstochowa walczy o in vitro!

miejski program in vitro w Gdańsku

W Częstochowie w ciągu godziny zapełniono wszystkie wolne miejsca w miejskim programie in vitro. Miasto otworzyło listę rezerwowych.

– Z uwagi na duże zainteresowanie, chętni są już obecnie zapisywani na listę rezerwową. Miasto planuje zwiększyć pulę środków w programie, jednocześnie chce rozpoznać aktualne potrzeby częstochowian dotyczące uczestnictwa w programie – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy częstochowskiego urzędu.  Pary, które w tym roku chcą się starać o dofinansowanie zabiegu in vitro w ramach miejskiego programu, powinny złożyć wniosek do końca marca – informuje częstochowski Urząd Miasta. Lista par, które będą mogły skorzystać z finansowania in vitro została zamknięta godzinę po otwarciu zapisów. Częstochowa przeznaczyła na tegoroczny program in vitro 75 tysięcy złotych, co pozwoli na dofinansowanie 15 par. Istnieje jednak szansa, że Częstochowa zwiększy środki na realizację miejskiego programu. Wydział Zdrowia Urzędu Miasta już przyjął 30 wniosków o dofinansowanie. E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj!  

Magda Dubrawska

Źródło: Dziennik Zachodni

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.