fbpx
Przejdź do treści

Częstochowa, Sosnowiec, Łódź… a teraz Dąbrowa Górnicza? Kolejne miasto walczy o in vitro

W Dąbrowie Górniczej pojawił się projekt uchwały, która zakłada rozpoczęcie miejskiego programu in vitro. Uchwałę, powstałą dzięki Stowarzyszeniu na rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”, złożył radny Szymon Widera.

Stowarzyszenie oszacowało, że ze wsparcia miasta mogłoby skorzystać około 80 par – małżeństw i osób pozostających w związkach partnerskich. Dla kobiet przyjęto kryterium wieku, które określono w przedziale od 28. do 43. roku życia. Inspiracją dla radnego Widery wnioskodawcy uchwały zdaje się być sukces leżącego tuż obok Sosnowca. Wcześniej uchwały przyjęto m.in. w Częstochowie i Łodzi. Po przyjęciu miejski projekt stałby się odpowiedzią na zakończenie rządowego programu in vitro. Ten kończy się już 30 czerwca.

Założeniem programu jest zwiększenie dostępności do leczenia niepłodności mieszkańcom naszego miasta, program będzie stanowił realne wsparcie niepłodnych par – tłumaczy polityk w rozmowie z portalem twojezaglebie.pl. – Obecnie czekam na obligatoryjną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która ma zostać przedstawiona do dwóch miesięcy od dnia przedstawienia jej założeń programu i na wrześniowej sesji chciałbym wprowadzić uchwałę pod obrady Rady Miejskiej – dodaje.

Karolina Błaszkiewicz

Źródło: Twoje Zagłębie

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.