fbpx
Przejdź do treści

Częstochowa sfinansuje in vitro!

Częstochowa uchwaliła budżet miasta na 2016 rok. Miasto nadal będzie pomagać w leczeniu niepłodności.

To już pewne – Częstochowa zapłaci za in vitro. W listopadzie pisaliśmy, że część częstochowskich radnych zamierza zakończyć dofinansowywanie zabiegów z miejskiego budżetu (więcej możesz przeczytać tutaj…). Po burzliwym głosowaniu samorządowcy zdecydowali się nie skracać programu. Jednak los niepłodnych par nie był przesądzony.

Wraz z końcem grudnia radni musieli uchwalić budżet na nadchodzący rok. Ku niezadowoleniu Prawa i Sprawiedliwości część miejskich funduszy zostanie przekazana na dofinansowywanie zabiegów in vitro. PiS oponował, aby pieniądze zostały przekazane na wykonywanie badań genu BRCA1.

Z częstochowskiej refundacji in vitro skorzystać mogą małżeństwa i nieformalne pary, w których kobieta nie przekroczyła 40 roku życia (w uzasadnionych przypadkach może to być nawet 42 lata). Dopłata wynosi 5 tys. zł.

Częstochowa dołączyła do grona niepokornych miast. Finansowanie zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego z miejskich środków zapowiedziały też inne polskie miasta – Poznań (więcej możesz przeczytać tutaj…) i Łódź (więcej możesz przeczytać tutaj…).

Magda Dubrawska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.