fbpx
Przejdź do treści

Cudowne bliźnięta – urodziła dzieci pomimo dopiero co przebytego raka szyjki macicy!

cudowne bliźnięta daily mail
Fot Screen Facebook Daily Mail

„Nigdy nie będziesz mogła mieć dzieci” – taki wyrok usłyszała od lekarzy Rebecca Allen (41 lat) po leczeniu raka szyjki macicy. Kiedy zdiagnozowano ją w 2017 roku, przeszła trachelektomię (zabieg usunięcia szyjki macicy). Była zrozpaczona – samotna pracoholiczka bez szans na założenie rodziny. Jednak los był dla niej łaskawy – dwa dni po operacji poznała 39-letniego Andrew Kirkwooda, a w czerwcu 2019 roku urodziła bliźnięta Lunę i Seren. Jak to możliwe?

Zbliżająca się do czterdziestki, samotna i walcząca z rakiem, dla której całym życiem jest praca – taka była Rebecca Allen, gdy spotkała w pubie Andrew Kirkwooda zaledwie dwa dni po operacji ratującej życie. Od razu wiedziała, że to ten jedyny.

Cudowne bliźnięta

Para zamieszkała razem w hrabstwie Norfolk (Wielka Brytania) i zaczęła starania o dziecko. Stało się niemożliwe – po czterech miesiącach Rebecca była w ciąży. Niestety wkrótce poroniła. Jednak już w następnym miesiącu para przeżyła szok – odkryli, że 41-letnia kobieta jest w ciąży z bliźniakami!

Luna i Seren urodziły się przez cesarskie cięcie w 34 tygodniu ciąży w czerwcu 2019 roku. Media okrzyknęły dzieci „cudownymi bliźniętami”. Czy można sobie wyobrazić piękniejsze zakończenie? A było o krok od tragedii…

Zbyt zajęta, by iść na cytologie

Pani Allen przez 6 lat nie robiła cytologii, bo jak twierdzi, była zbyt zajęta.

W wieku 20 i 30 lat byłam pracoholiczką, myślałam tylko o pieniądzach i kolejnych awansach. Wykańczałam się imprezując w nocy i ciężko pracując w ciągu dnia – dziecko nie pasowałoby do mojego napiętego harmonogramu.

wspomina Rebecca podczas rozmowy z portalem Daily Mail.

Gdy w końcu poszła do lekarza, ten odkrył jej zaniedbanie i natychmiast wysłał ją na badania. Tydzień później przyszła druzgocąca diagnoza – rak szyjki macicy.

Leczenie

Rebecca Allen przeszła radykalną trachelektomię, podczas której usuwa się szyjkę macicy i górną trzecią część pochwy, aby pozbyć się raka. Zabieg wykonywany jest wyłącznie u kobiet z wczesnym stadium raka szyjki macicy, które chcą w przyszłości zachować zdolność do zajścia w ciążę. Jednak szanse na jej utrzymanie drastycznie maleją ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia późnego poronienia, przedwczesnego urodzenia dziecka lub trwałych problemów podczas ciąży.

Rececca uświadomiła sobie, że nic już nie jest ważne i po raz pierwszy w życiu zechciała zostać mamą.

„Byłam singielką tuż przed czterdziestką i miałam raka – nie pasowało to do profilu na Tinderze. Ale wiedziałem, że chcę znaleźć odpowiedniego mężczyznę i założyć rodzinę” – kobieta zdaje sobie sprawę, jak wiele miała szczęścia, że udało jej się spełnić marzenia.

Rak szyjki macicy – może dotyczyć też Ciebie!

Rak szyjki macicy to choroba, z którą zmaga się prawie półtora miliona kobiet na całym świecie. Niestety, nowotwór często wykrywany jest w zaawansowanym stadium klinicznym, kiedy leczenie staje się bardzo trudne. Dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie cytologii! Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

The woman had most of her cervix removed after her diagnosis in 2017, which left her at high-risk of a miscarriage if she ever became pregnant

Opublikowany przez Daily Mail Piątek, 24 stycznia 2020


Źródło: Daily Mail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.