fbpx
Przejdź do treści

“Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto” – nowa książka Izabelli Wentz już w księgarniach

“Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto” - nowa książka Izabelli Wentz już w księgarniach
fot.Pixabay

Jedzenie może wywoływać stany zapalne w Hashimoto, albo je łagodzić. Właściwa dieta w autoimmunologicznej chorobie tarczycy może pomóc nam przekonać układ odpornościowy, że jesteśmy bezpieczni i pozbyć się uciążliwych objawów.

Kolejna porcja porad ekspertki

Izabela Wentz to znana i ceniona ekspertka w dziedzinie eliminowania objawów choroby Hashimoto. Autorka, z wykształcenia farmaceutka, sama choruje na autoimmunologiczną chorobę tarczycy. W swojej pracy zawodowej skupia się na układaniu jadłospisów, które, dzięki zawartości konkretnych substancji, prowadzą do remisji choroby. W książce znajdziecie porady, wskazówki żywieniowe, przepisy i gotowe plany żywieniowe, które są skuteczną drogą do lepszego życia, bez objawów choroby.

Autorka szczerze opisuje swoje doświadczenie choroby, pisze o trudnościach, o zmianach, które zaszły w jej ciele, sposobie funkcjonowania i odczuwania pod wpływem choroby. Opowiada o niezrozumieniu ze strony jej otoczenia, strachu, obwinianiu siebie i wciąż powracającej myśli “czy ja zwariowałam?”.

https://www.chcemybycrodzicami.pl/co-jesc-by-pozbyc-sie-objawow-hashimoto-nowa-ksiazka-izabelli-wentz-juz-w-ksiegarniach/

Dieta to forma terapii

W książce znajdziecie tabele wartości odżywczej produktów spożywczych oraz całych posiłków uwzględnionych w jadłospisach. Autorka udziela także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat diety w Hashimoto oraz sposobów na radzenie sobie z ”zachciankami”, które pojawiają się, kiedy staramy się zmienić sposób odżywiania.

Autorka uwzględnia również porady praktyczne: jak gotować na zapas, jak zmodyfikować dietę, by dostosować ją do eliminacji konkretnych objawów, które pojawiają się nagle, na zmianę. Radzi jak przygotować się do zmiany nawyków, w co dobrze jest wyposażyć się, kiedy zabieramy się za samodzielne planowanie terapeutycznej diety (przybory kuchenne, miarki, produkty-podstawy) oraz na co należy zwracać uwagę jedząc w restauracji. Słowem, jest to kompletny “poradnik survivalowy” dla osób, które pragną leczyć swoją chorobę dietą.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.