fbpx
Przejdź do treści

Cierpisz na PCOS? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na DARMOWY E-learning z udziałem eksperta

najważniejsze informacje o PCOS

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych występujących u kobiet. Dotyczy nawet połowy kobiet zgłaszających się do poradni leczenia niepłodności. W jaki sposób rozpoznać PCOS, jak przebiega leczenie i jakie są szanse na ciążę? Tego wszystkiego dowiesz się z E-Learningu pt. „Najważniejsze informacje o PCOS” z udziałem ginekologa – dr Tomasza Rokickiego z warszawskiej kliniki InviMed.

Duża część pacjentek z PCOS ma problemy z zajściem w ciążę. Wiąże się to z brakiem cyklu, brakiem owulacji, brakiem miesiączkowania. U kobiet dotkniętych tym schorzeniem dochodzi wprawdzie do powstania pęcherzyków jajnikowych, ale dojrzewająca w nich komórka jajowa nie zostaje uwolniona do jajowodu, ponieważ pęcherzyk nie pęka. W tej sytuacji nie może dojść do zapłodnienia, a pęcherzyki samoistnie obumierają, przekształcając się w torbiele.

W zespole PCOS dominują trzy charakterystyczne objawy. Jakie? Tego i wielu innych przydatnych informacji dowiesz się z E-learningu.

Jakie tematy poruszyliśmy w nagraniach?

  1. Najważniejsze informacje o PCOS
  2. Przyczyny PCOS
  3. Objawy PCOS
  4. Leczenie PCOS
  5. PCOS a niepłodność
  6. PCOS a inne konsekwencje zdrowotne
  7. PCOS a PCO. Jakie są różnice?

Pod każdym nagraniem znajdziesz dokument PDF, który w zwięzły i zrozumiały sposób streszcza tematykę filmu. Zaczerpnij specjalistycznej wiedzy od eksperta nie wychodząc z domu! Obejrzyj już dziś. 

E-learning “Najważniejsze informacje o PCOS” znajdziesz TUTAJ.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.