fbpx
Przejdź do treści

By NIEŚĆ WSPARCIE rodzicom małych bohaterów!

Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

Wcześniaki – mali bohaterowie i bohaterki – zbyt szybko zaczynają życie. Nieraz zjawiają się na świecie nawet o kilkanaście tygodni za wcześnie i tym samym wywracają go do góry nogami. Zgadza się, świat rodziny, w której rodzi się wcześniak, staje na głowie. Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom stara się ten świat chociaż odrobinę przywrócić do ładu – a my razem z nią!

Przygotuj się – bądź świadomym rodzicem

Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest przekazywanie rodzicom „Niezbędnika rodzica wcześniaka”. Osoby, które potrzebują takiego wsparcia, dostają je za darmo, a duże partie poradników są wysyłane do szpitali na oddziały noworodkowe. Obecnie powstaje VII wydanie „Niezbędnika…”, które prawdopodobnie już we wrześniu trafi do drukarni. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy, niosące wsparcie nie tylko mamom i tatom przedwcześnie urodzonych dzieci, lecz także lekarzom – by wiedza całego społeczeństwa rosła! Wersję online znajdziesz tutaj: KLIK

Codzienne potrzeby

Każdy dzień życia wcześniaka to duże wyzwanie. Często jest to wyzwanie finansowe oraz sprzętowe – nie każdy rodzic jest w stanie temu sprostać. Jest to więc kolejny punkt działań Fundacji:

„Udzielamy wsparcia finansowego, prowadząc subkonta dla wcześniaków i wspierając też rodziców, którzy tego typu subkonta nie mają, a muszą zmierzyć się np. z zakupem drogiego sprzętu lub opłaceniem turnusu rehabilitacyjnego. Prowadzimy też bezpłatną wypożyczalnię, w której znajdują się m.in. monitory oddechu, wagi niemowlęce, laktatory, książki o wcześniakach” – mówi nam Urszula Zimoląg, przedstawicielka Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom.

To tylko niektóre z działań Fundacji, w których także i my chcemy pomóc – bo razem jesteśmy w stanie zrobić więcej!

OD SIERPNIA 2020 Z KAŻDEGO ZAKUPIONEGO PRODUKTU W NASZYM E-SKLEPIE 1 ZŁ PRZEKAZUJEMY NA FUNDACJĘ WCZEŚNIAK RODZICERODZICOM – TY TEŻ MOŻESZ POMÓC!

Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.