fbpx
Przejdź do treści

Bejrut w cieniu katastrofy – oto zdjęcie, które poruszyło cały świat. Pielęgniarka ratująca trzy noworodki!

bejrut 2
Fot Screen Bilal Marie Jawich Facebook

Liban, a wraz z nim cały świat, pogrążony jest w szoku po katastrofie, do której doszło kilka dni temu. Potężny wybuch zabił tam co najmniej 137 osób, ponad 5 tys. ranił, setki są poszukiwane, a około 300 tys. musiało na razie opuścić swoje domy. Eksplozja dosięgła też bejrucki szpital – zdjęcie jednej z wyjątkowych pielęgniarek poruszyło absolutnie wszystkich.

Fotograf Bilal Jawich w czasie wybuchu przebywał na obrzeżach Bejrutu. Kiedy tylko usłyszał eksplozję, zaczął podążać za dymem. Jego dziennikarska intuicja pchnęła go w kierunku szpitala Al Roum, który również został dotknięty katastrofą. Atmosfera dookoła była przerażająca, jednak w środku niej znajdowała się kobieta, która wydawała się zachowywać pełen spokój.

Bejrut – potrzeba wiele sił

„Byłem zdumiony, kiedy zobaczyłem pielęgniarkę trzymającą trzy noworodki” – jego słowa cytuje CNN.

Zauważyłem spokój pielęgniarki, który kontrastował z atmosferą, jaka panowała zaledwie metr dalej (…) Pielęgniarka wyglądała tak, jakby posiadła ukrytą moc, która dała jej samokontrolę i zdolność, by ocalić te dzieci” – dodał.

Okazało się, że udało mu się później porozmawiać z pielęgniarką, którą sfotografował. Kiedy nastąpił wybuch, była akurat na oddziale położniczym. Straciła przytomność, a kiedy się ocknęła „zauważyła, że niesie tę trójkę dzieci”.

To niesamowite, jak działa nasz instynkt – można przypuszczać, że to właśnie on pokierował zachowaniem kobiety, która w swoich ramionach ukryła te malutkie istoty. Kto wie, czy tym samym nie uratowała im życia! Szpital Al Roum został uszkodzony w 80 proc. 12 pacjentów, 4 pielęgniarki oraz 2 gości zginęło – noworodki ze zdjęcia oraz ich matki zostali przeniesieni do innych szpitali.

16 سنة من التصوير الصحفي والكثير من الحروب. استطيع ان اقول لم أرى كالذي رأيته اليوم في منطقة الاشرفية, وخصوصا امام…

Opublikowany przez Bilala Mariego Jawicha Wtorek, 4 sierpnia 2020


Źródło: CNN

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".