fbpx
Przejdź do treści

Będzie więcej badań na koronawirus – rusza kampania #testujeMY

kampania #testujeMY koronawirus
Fot Lubos Paukeje/ 123RF

Eksperci ds. diagnostyki genetycznej, organizacje pozarządowe i biznes jednoczą siły, by wspólnie pokonać pandemię. Właśnie wystartowała kampania #testujeMY, której celem jest zwiększenie dostępu do specjalistycznych testów genetycznych w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Inicjatorami projektu są Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA i Business Center Club. Partnerem społecznym akcji jest Lions Club Gdańsk Amber.

Idea kampanii jest prosta. Zakłada wspieranie instytucji publicznych i placówek służby zdrowia poprzez pozyskanie dodatkowych środków na diagnostykę genetyczną od partnerów biznesowych – firm, które chcą zaangażować się w walkę z pandemią.

Badani w kierunku zakażeń koronawirusem będą pacjenci szpitali i personel medyczny, który obecnie pozostaje „na posterunku” i zapewnia chorym opiekę.
Testy realizowane będą metodą rtPCR, w największym prywatnym laboratorium genetycznym na Pomorzu. Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem doświadczoną kadrą, badania DNA wykonuje od 15 lat. Robotyzacja oraz automatyzacja procesu diagnostycznego i praca w trybie zmianowym umożliwia wykonanie od 1000 do 2000 testów dziennie. W przyszłości ta przepustowość może być jeszcze większa. Wyniki mogą być dostępne już w ciągu doby od dotarcia próbki do laboratorium.

Zapraszamy do współpracy firmy i organizacje pozarządowe, które – poprzez zakupienie testówpomogą nam zwiększyć dostęp do diagnostyki infekcji wirusem – mówi Katarzyna Goch, rzeczniczka projektu #testujeMY. Jednocząc wysiłki, możemy wspólnie pomóc w walce z pandemią.

Koszt pojedynczego badania wynosi kilkaset złotych. Laboratoria INVICTA zadeklarowały, że w ramach kampanii będą je wykonywać po 430 zł. Przy osiągnięciu odpowiedniej skali, koszt może się jeszcze obniżyć.

Przedsiębiorcy, chcący zaangażować się w akcję #testujeMY, mogą wypełnić formularz zakupu testów na stronie www.testujemy.org i wpłacić odpowiednią do wskazanej przez siebie liczby badań kwotę na konto fundacji –Lions Club Gdańsk Amber.

Wszystkie pozyskane środki zostaną przeznaczone na wykonanie badań pacjentom szpital i pracownikom służby zdrowia. Diagnostykę zlecić mogą stacje sanitarno epidemiologiczne, szpitale zakaźne i placówki ochrony zdrowia przyjmujące chorych.

Badania komercyjne nie są obecnie wykonywane.

Jestem przekonany, że wspólnymi siłami możemy pokonać epidemię. Udział partnerów biznesowych będzie stanowić realną pomoc dla polskich pacjentów lekarzy i pracowników medycznych. Może też przyczynić się do szybszego zażegnania kryzysu i powrotu do „normalności” – mówi Michał Gajewski, koordynator projektu z ramienia Laboratoriów INVICTA. Dla dobroczyńców kampanii to okazja do umocnienia wizerunku ich firm w kontekście odpowiedzialności społecznej i zaangażowania na rzecz spraw kluczowych dla całego naszego kraju Wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do naszej kampanii, zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji na www.testujemy.org

Medyczne Laboratoria Diagnostyczne specjalizują się również w diagnostyce niepłodności i badaniach genetycznych.


Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.