fbpx
Przejdź do treści

Aplikacje ciążowe – wygoda i podręczność. Zobacz najlepsze

aplikacje ciążowe

W erze smartfonów i dedykowanych dla nich „apek” dostępne są oczywiście i te dotyczące macierzyństwa. Sprawdziliśmy najlepsze aplikacje ciążowe.  

Dziewięć najbardziej niesamowitych miesięcy w życiu każdej przyszłej mamy, która nieustannie poszukuje informacji o swoim stanie, o tym, czego może się spodziewać, co się dzieje z dzieckiem. O czym pamiętać i jak sobie radzić w ciąży? Jak się zachowywać i jak się przygotować na przyjście Malucha? Z pewnością na wiele z tych pytań odpowiedzą aplikacje na telefon. Zobaczcie trzy, polecane przez użytkowników aplikacje.

1. HiMommy 

Aplikacja ta imponuje grafiką i prostotą. Wpisujemy przewidywaną datę porodu naszego maluszka i każdego poranka będzie przesyłać komunikaty o swoim rozwoju. W HiMommy dostępne są także przydatne porady, takie jak chociażby lista, na której znajdziesz spis najważniejszych rzeczy do wzięcia do szpitala dla siebie i maleństwa. Dowiecie się również, o jakich rzeczach nie możecie zapomnieć podczas kompletowania wyprawki dla naszego dziecka. Ponadto dowiemy się czego unikać w czasie ciąży oraz jak dbać o siebie. A także można skorzystać z niezwykle istotnej funkcji. Można zapisywać swoją aktualną wagę i pozostałe pomiary, aby śledzić prawidłową masę ciała obliczoną przez medyczne algorytmy. 

2. Preglife 

Aplikacja prowadzi użytkownika przez kolejne tygodnie w ciąży. Można śledzić rozwój dziecka i mamy tydzień po tygodniu, przez cały okres ciąży. Przez cały czas wiadomo dokładnie, na jakim etapie ciąży się znajdujemy, w którym tygodniu i trymestrze ciąży, a przede wszystkim – kalkulator ciąży mówi ile dni pozostało jeszcze do przewidywanej daty porodu. Tę informację można oczywiście udostępnić znajomym. Wykres pomoże także śledzić przyrost wagi w trakcie ciąży i następujących po niej 9 miesiącach. Jeśli w aplikacji zapisane są więcej niż jedna ciąża, istnieje możliwość porównywania poszczególnych wykresów.  

Co ważne aplikacja ta “działa” jeszcze dwa lata po pojawieniu się na świat potomka. Po porodzie wpisz datę urodzenia malucha – wówczas w aplikacji uruchomi się sekcja „Dziecko”. W aplikacji znajduje się też tabela szczepień, dzięki której łatwo sprawdzisz, które szczepienia dziecko otrzymało, a których jeszcze nie. Można również wpisywać wagę i wzrost dziecka w aplikacji, która sporządzi wykresy jego wagi i wzrostu. W aplikacji znadziemy również poradniki i filmiki instruktażowe, wskazówki dla kobiet w ciąży i partnerów. 

3. Sprout 

Sprout to bardzo ciekawa aplikacja, zalecana przez lekarzy. Znajdziemy tam szczegółowe informacje opracowane źródła medyczne.  Aplikacja wyróżnia się niesamowitymi i dokładnie zaprojektowanymi ilustracjami rozwoju dziecka. Zyskamy możliwość oglądania cotygodniowych postępów w rozwouju dziecka, pokazywanych w interaktywnym wykresie ciążowym, by potem móc zobaczyć przegląd całej ciąży. Dzięki aplikacji możecie również obserwować zmiany masy ciała oraz korzystać z porad i instruktaży.  

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Piotr Celej

Dziennikarz od ponad dekady. Prywatnie miłośnik zdrowej kuchni, sportu i historii.