fbpx
Przejdź do treści

Anna Krawczak „In vitro. Bez strachu, bez ideologii”

Anna Krawczak od lat działa na rzecz promowania metody in vitro, jako osoba bezkompromisowa zyskała sobie zarówno zwolenników jak i przeciwników. 10 lutego miała miejsce premiera jej książki „In vitro. Bez strachu, bez ideologii”.

Według Agnieszki Graff jest to lektura „obowiązkowa dla tych, których ta sprawa dotyczy osobiście i dla tych, którzy sądzą, że dotyczy tylko innych.” Książka podzielona jest na dwa działy: „in vitro i ja” oraz „in vitro i Polska”, których nazwy już sytuują autorkę w myśleniu o temacie książki. Anna Krawczak omawia w niej konkretne przypadki ludzi, którzy zmagali się z niepłodnością. Zaczyna oczywiście od swoich własnych doświadczeń i opowiada w bardzo bezpośredni sposób o emocjach, jakie przeżywała w swojej drodze do urodzenia upragnionego dziecka. Następnie mówi o ludziach, z którymi na tej drodze się zetknęła, zarówno o tych którzy ją inspirują jak i tych, do których wciąż żywi urazę między innymi za brak empatii i współczucia. Dużo miejsca poświęca debacie toczącej się w Polsce na temat metody in vitro, a której była głównym głosem. 

„In vitro..” – i to jest ważna informacja – nie jest poradnikiem. Nie dowiesz się z niego, jak przebiega procedura, jest raczej obrazem zjawiska społecznego ukazanego w dwóch kontekstach: osobistym i ogólnym. Ze względu jednak na temperament autorki, nawet ten drugi kontkest jest mocno osobisty.

Książka ta może wzbudzić ogromną ilość emocji, i tych pozytywnych i negatywnych. Z tego względu jest to pozycja bardzo ciekawa zarówno dla zwolenników metody jak i jej przeciwników. Pozwala poznać sprawę z punktu widzenia osoby, która dla rozpowszechnienia wiedzy na temat metody in vitro zrobiła zapewne najwięcej. Czy potrafi zmienić wasz punkt widzenia? Przekonajcie się sami! Już niedługo więcej na ten temat…

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj!

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.