Przejdź do treści

Anna Krawczak „In vitro. Bez strachu, bez ideologii”

Anna Krawczak od lat działa na rzecz promowania metody in vitro, jako osoba bezkompromisowa zyskała sobie zarówno zwolenników jak i przeciwników. 10 lutego miała miejsce premiera jej książki „In vitro. Bez strachu, bez ideologii”.

Według Agnieszki Graff jest to lektura „obowiązkowa dla tych, których ta sprawa dotyczy osobiście i dla tych, którzy sądzą, że dotyczy tylko innych.” Książka podzielona jest na dwa działy: „in vitro i ja” oraz „in vitro i Polska”, których nazwy już sytuują autorkę w myśleniu o temacie książki. Anna Krawczak omawia w niej konkretne przypadki ludzi, którzy zmagali się z niepłodnością. Zaczyna oczywiście od swoich własnych doświadczeń i opowiada w bardzo bezpośredni sposób o emocjach, jakie przeżywała w swojej drodze do urodzenia upragnionego dziecka. Następnie mówi o ludziach, z którymi na tej drodze się zetknęła, zarówno o tych którzy ją inspirują jak i tych, do których wciąż żywi urazę między innymi za brak empatii i współczucia. Dużo miejsca poświęca debacie toczącej się w Polsce na temat metody in vitro, a której była głównym głosem. 

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

„In vitro..” – i to jest ważna informacja – nie jest poradnikiem. Nie dowiesz się z niego, jak przebiega procedura, jest raczej obrazem zjawiska społecznego ukazanego w dwóch kontekstach: osobistym i ogólnym. Ze względu jednak na temperament autorki, nawet ten drugi kontkest jest mocno osobisty.

Książka ta może wzbudzić ogromną ilość emocji, i tych pozytywnych i negatywnych. Z tego względu jest to pozycja bardzo ciekawa zarówno dla zwolenników metody jak i jej przeciwników. Pozwala poznać sprawę z punktu widzenia osoby, która dla rozpowszechnienia wiedzy na temat metody in vitro zrobiła zapewne najwięcej.

Czy potrafi zmienić wasz punkt widzenia? Przekonajcie się sami! Już niedługo więcej na ten temat…

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj!

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.