fbpx
Przejdź do treści

Algorytm sukcesu in vitro – oblicz swoje szanse

Towarzystwo Assisted Reproductive Technology (SART) poinformowało właśnie o wydaniu pierwszej wersji „ART Patient Predictor”. Zaprojektowane narzędzie ma pomóc w uzyskaniu wstępnej oceny sukcesu osobom, które myślą o in vitro. Jego działanie opiera się na specjalnym algorytmie opracowanym przez naukowców. Ci wykorzystali do tego rozbudowaną bazę Sart, zawierającą dane dotyczące ponad miliona cykli leczenia w USA.

Brane są pod uwagę: wiek, wzrost, waga, liczba wcześniejszych ciąż i diagnoza niepłodności pacjentki – wszystko potrzebne jest po to, by przewidzieć jej sukces po jednym, dwóch albo trzech cyklach leczenia, a także obliczyć szansę ciąż mnogich. Prognozy narzędzia są ogólne, ale naukowcy pracują już nad ulepszeniami, które dadzą bardziej klarowne odpowiedzi.

Na początek jednak narzędzie jest nie najgorszym pomysłem – bezpłatnie dostępne i łatwe w użyciu pozwoli bowiem parom, starającym się o dziecko, rozpocząć poszukiwania. Twórcy przypominają jednak, że ART Patient Predictor nie zastąpi wizyty u lekarza i jego diagnozy. Nie można go więc traktować jako ostateczności przy decyzji o in vitro.

Narzędzie dostępne jest pod linkiem: www.sartcorsonline.com/Predictor/Patient

 

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl