fbpx
Przejdź do treści

Adopcja – praktyczny poradnik odpowie na Twoje pytania!

Adopcja - praktyczny poradnik

Zastanawiasz się nad adopcją dziecka, jednak masz wątpliwości? Procedura adopcyjna to dla Ciebie „czarna magia”? Bardzo chcesz dziecka, ale nie wiesz, czy sprostasz wyzwaniom wychowawczym? Jeżeli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś TAK na któreś z pytań, to znaczy, że ten e-learning jest dla Ciebie!

Magdalena Modlibowska, prezeska Fundacji Wsparcia Rodzin „Po Adopcji”, a prywatnie mama adopcyjna i biologiczna trójki dzieci, odpowiada na najczęstsze pytania dotyczące adopcji.

Ekspertka zwraca uwagę na to, jak istotne jest nieodwlekanie decyzji o uruchomieniu procedury adopcyjnej, bo adopcja nie jest „bułką z masłem” i nie jest dla każdego, a jej zrozumienie wymaga wyjścia poza swoje pragnienie dziecka. Pomaga w tym przejście przez formalności w ośrodku adopcyjnym, które wspierają kandydatów w znalezieniu swoich wewnętrznych motywacji, zrozumieniu ich, a także urealnieniu rodzicielstwa adopcyjnego.

E-learning: Adopcja – praktyczny poradnik to pierwszy krok w myśleniu o przysposobieniu dziecka. Możesz go zrobić już dzisiaj, bez wychodzenia z domu.

E-learning to Twoje indywidualne spotkanie z ekspertem! Nagrania możesz obejrzeć wszędzie tam, gdzie masz dostęp do komputera/telefonu/tabletu podpiętego do Internetu. E-learning jest podzielony na kilka odcinków, a każdy z nich porusza odrębne zagadnienie.

Czego dowiesz się z e-learningu „Adopcja – praktyczny poradnik”?

  1. Czym jest adopcja
  2. Dokumenty wymagane od kandydatów na rodziców adopcyjnych
  3. Wybór ośrodka adopcyjnego
  4. Jak wygląda szkolenie na rodziców adopcyjnych
  5. Trójkąt adopcyjny – rodzina biologiczna dziecka
  6. Jawność adopcyjna
  7. Jak wspierać dziecko po adopcji
  8. Szczególne wyzwania zdrowotne

Pod każdym nagraniem znajdziesz dokument PDF, który w zwięzły i zrozumiały sposób streszcza tematykę filmu. Zaczerpnij specjalistycznej wiedzy od ekspertki nie wychodząc z domu! Obejrzyj już dziś. 

E-learning „Adopcja – praktyczny poradnik” znajdziesz TUTAJ.

Wszystkie E-learningi oraz wiele innych bonusów otrzymasz w ramach Konta Premium. Sprawdź szczegóły tutaj.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.