fbpx
Przejdź do treści

„Adopcja i co dalej” – E-LEARNING, który daje wiedzę oraz wsparcie!

Adopcja i co dalej
Fot Roman Samborskyi/ 123RF

Adopcja jest procesem, który na wielu płaszczyznach wymaga przygotowania. Pojawiają się w związku z tym liczne pytania, a często także wątpliwości i lęki. Wiele z nich może rozwiać odpowiednia wiedza oraz świadomość tego, co może nas spotkać i gdzie szukać ewentualnego wsparcia. Oto E-LEARNING „Adopcja i co dalej”, który pomoże Ci przez to wszystko przejść!

Nowa rzeczywistość

Już samo podjęcie decyzji o adopcji jest dużym i ważnym krokiem. Następnie przychodzi pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym, pierwsze konsultacje ze specjalistami, zapoznawanie się z całą procedurą, szkolenie, kwalifikacja – tak, droga do rodzicielstwa adopcyjnego ma kilka etapów. Dla jednych może okazać się to problemem, dla innych znakomitą okazją do lepszego poznania siebie. Co więcej, okres ten pozwala przyjrzeć się swojej motywacji, relacjom, jakie mamy w życiu, a także daje szansę na przygotowanie się na przyjęcie do swojej rodziny dziecka.

Warto podejść to całego tego procesu z otwartą głową i sercem. Oto tematy, którym dobrze byłoby przyjrzeć się nieco bliżej. Omawia je dla nas ekspertka – Magdalena Modlibowska, prezes Fundacji Wsparcia Rodzin „Po Adopcji”, autorką książek „Odczarować adopcję” oraz „Księgi Adoptowanego Dziecka”, prywatnie mamą adopcyjną i biologiczną trójki dzieci. Oddajemy jej słowa w Twoje ręce!

Poznaj zagadnienia, jakie poruszamy w E-LEARNINGU „Adopcja i co dalej”

1. Decyzja o adopcji a motywacja.
2. Przegląd swojego życia jako element przygotowania do adopcji.
3. Jak przygotować się na powitanie dziecka w domu?
4. Jak wykorzystać w pełni okres oczekiwania
5. Mit czy fakt, że dziecko adoptowane jest „trudne”?
6. Czy wsparcie po adopcji jest potrzebne?
7. Codzienność rodziny adopcyjnej, gdy dołącza dziecko

Zaczerpnij specjalistycznej wiedzy od eksperta nie wychodząc z domu!

E-learning „ADOPCJA i co dalej” znajdziesz TUTAJ.

Pod każdym nagraniem znajdziesz dokument PDF, który w zwięzły i zrozumiały sposób streszcza tematykę filmu – notatki możesz mieć dzięki temu zawsze pod ręką!

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.