fbpx
Przejdź do treści

„7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”

Co my, drogie panie, wiemy o facetach? Że są okropni, nieromantyczni i tylko szukają sposobu, jak tu się urwać na chwilę do kumpli? A co jeśli nasze wyobrażenia nijak mają się do rzeczywistości?

26 lutego miała miejsce premiera najnowszej polskiej komedii w reżyserii Kingi Lewińskiej. Tym razem poznajemy świat sześciu mężczyzn, z których każdy prezentuje zupełnie inną postawę i podejście do życia. Mamy zatem artystę, lowelasa, byłego żołnierza, romantyka, nieudacznika życiowego oraz pozornie spełnionego życiowo mężczyznę, który lada chwila ma wziąć ślub. Mieszanka nieco wybuchowa a spoiwem łączącym ich losy (poza iście komicznymi i przypadkowymi najczęściej spotkaniami „na mieście”) jest przede wszystkim siłownia, na którą wszyscy przychodzą. Nie będziemy omawiać gry aktorskiej, bo i z powodu fabuły film nie był dla aktorów bardzo wymagający. Chociaż jak zawsze wrażenie robią wrodzone zdolności Zbigniewa Zamachowskiego do czarowania widza poczuciem humoru i umiejętnościami komediowymi. Chcielibyśmy skupić się przede wszystkim na samym temacie, który obecnie jest dość chodliwy. Na szczęście mimo damskiej reżyserii scenariusz został napisany przez dwóch mężczyzn, więc możemy ufać, że panowie nie koloryzowali i wiedzieli o czym piszą.

Pozwolili nam wejść w męski świat, który pod pozorem brutalności i powierzchownego „luzu”, jawi nam się jako delikatny i przeładowany problemami przed jakimi stawia dziś mężczyzn społeczeństwo. Być romantycznym czy twardo stąpać po ziemi? Być samcem alfa czy czułym partnerem? Jak być dobrym ojcem? Jak nie wstydzić się własnych odczuć? Jak zachować honor i jednocześnie zarabiać pieniądze? To tylko kilka z dziesiątków pytań, które przewijają się przez cały film. Co więcej okazuje się, że mężczyźni zadają je sobie częściej niż nam kobietom się wydaje. Poza powagą, która płynie z powyższych problemów, film wypełniony jest dobrym humorem, ciekawymi zwrotami akcji i wieloma zabawnymi sytuacjami, w które uwikłani zostają panowie. Czy warto zobaczyć? Na pewno! Okazuje się, że polska komedia po kilku kiepskich filmach zaczyna iść w naprawdę dobrą stronę.

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj!

Paulina Piziorska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.