fbpx
Przejdź do treści

6 wskazówek na urocze Walentynki mimo pandemii

wskazówki na walentynki
Foto: 123RF

Kwiaty, romantyczna kolacja lub tańce do białego rana przywołują wspomnienia Walentynek sprzed kilku lat. Jednak pandemia, która wywróciła nasze życie do góry nogami, zmieniła również to, w jaki sposób spędzamy święto zakochanych przypadające 14. lutego. Mimo wszystko Walentynki mogą być urocze! Jak tego dokonać?

Wskazówki na Walentynki w trakcie pandemii

1. Nie musi być idealnie

Jeśli planowanie Walentynek wiąże się ze stresem i niepotrzebnymi nerwami – odpuść.

„Nie musisz dzisiaj celebrować miłości, romansu czy seksu. Zamiast tego zastanów się, jak codziennie inwestować w związek. Co możesz zrobić, aby jutro i pojutrze zaskoczyć swoją miłość?”

–  powiedziała dr Jess O’Reilly, autorka podcastu „Sex with dr Jess”.

Lepiej skupić się na drobnych i czułych gestach np. przygotowaniu porannej kawy, śniadania do łóżka czy złapaniu za dłonie podczas spaceru. Codzienna „inwestycja” w związek jest o wiele ważniejsza niż pojedyncze świętowanie w Walentynki. Jeśli mimo wszystko, w inny – wyjątkowy, sposób chcecie spędzić ten dzień, możecie wspólnie poćwiczyć jogę, degustować wino lub wypróbować nowy przepis.

2. Zmień rutynę

Nie trzeba radykalnej zmiany, by było wyjątkowo. Jeśli dotychczas święto zakochanych spędzaliście w restauracji, w tym roku zostańcie w domu, zagrajcie w grę, weźcie wspólną kąpiel lub zamówcie jedzenie. Równie dobrze możecie w wyjątkowy sposób przyozdobić dom i obejrzeć  film – nie musi być romantyczny.

„Najważniejszą częścią Walentynek i innych świąt jest poświęcenie niepodzielnej uwagi chwili — tj. więcej kontaktu wzrokowego, wyrażanie wdzięczności i okazywanie miłości.”

— powiedział Lawrence Lovell, doradca zdrowia psychicznego.

3. Zmień otoczenie

Pandemia sprawiła, że ostatnimi czasy większość wolnego czasu spędzamy w zaciszu domowym. Wciąż wiele ludzi, w obawie przed zarażeniem, nie chodzi do restauracji, kina czy teatru. Jeśli należycie do tej grupy, także w Walentynki pozostańcie w domu. Jednak mimo wszystko postarajcie się zmienić otoczenie. Zadbajcie o inny wystój mieszkania, zmieńcie ustawienie mebli czy dekoracje. Zamów nową pościel i czerwoną żarówkę do sypialni.

4. Spaceruj i rozmawiaj

Wspólny spacer to wspaniała okazja do długiej rozmowy. Takiej bez pretensji, z nutką romantyzmu i uwodzenia. Podczas walentynkowego spaceru można dowiedzieć się wiele o drugiej połówce. Można zadać pytania, na które od dawna chcemy znać odpowiedź, ale nie mamy odwagi by zapytać. Co najbardziej cię podekscytowało na naszej pierwszej randce? Czym zwróciłam twoją uwagę?

5. Usuń stres z seksu

Kortyzol to hormon stresu, który niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Są osoby, które seks stresuje, krępuje. Zupełnie niepotrzebnie, powinien on być tylko i wyłącznie przyjemnością. Większość osób Walentynki kojarzy z wieczorem, kiedy to często po długiej i stresującej pracy jesteśmy zmęczeni, wyczerpani. Czujemy się mniej atrakcyjni i pociągający. Dlatego może chociaż w święto zakochanych warto zdecydować się na poranne zbliżenie? Kiedy to jesteśmy wypoczęci, wyspani i zrelaksowani.

6. Świętuj z innymi

Zamiast skupiać się na romantycznej miłości, może warto celebrować Walentynki w gronie przyjaciół lub z inną zakochaną parą. Doskonałym pomysłem na Walentynki jest wspólne przygotowanie kolacji, zagranie w gry lub quiz sprawdzający, jak dobrze się znacie. Równie dobrze możecie wybrać się wspólnie na wycieczkę rowerową lub pospacerować nad brzegiem rzeki.  

Źródło: Healthline

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Klaudia Kierzkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, miłośniczka podróży, teatru i włoskiej kuchni.