fbpx
Przejdź do treści

5 rzeczy do zrobienia po seksie, które mogą pomóc zajść w ciążę

5 rzeczy do zrobienia po seksie, które mogą pomóc zajść w ciążę
Fot. 123rf

Chcesz szybko zajść w ciążę – przyjmujesz kwas foliowy, monitorujesz temperaturę ciała, śledzisz owulację. Regularny seks podczas dni płodnych – zaliczone! Co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć szanse na zajście w ciążę? Poniższe sposoby nie dają gwarancji, ale są proste do wykonania – czemu by zatem nie spróbować?

W każdym cyklu masz około 20% szans na poczęcie. Większość rzeczy, które robisz, aby wspomóc ten proces, dzieje się na długo przed stosunkiem – codzienna dieta, zdrowy styl życia, wykonanie podstawowych badań etc.  Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas przygotowań do ciąży? Przeczytasz TUTAJ.

Co możesz robić bezpośrednio po seksie, aby zwiększyć szansę na ciążę?

1. Odpocznij chwilę

Pozwól sobie na chwilę „nicnierobienia”, po prostu leż i ciesz się momentem. Nie wstawaj od razu po seksie, a zwiększysz prawdopodobieństwo, że plemniki zdążą dostać się do komórki jajowej i zapłodnić ją. Daj małym pływakom 5 minut na wykonanie swojej pracy!

Jednocześnie nie martw się o to, w jakiej pozycji się wylegujesz. Trzymanie nóg uniesionych do góry po stosunku tak naprawdę nie zrobi różnicy. Plemniki wiedzą, gdzie zmierzają!

2. Weź głęboki oddech

Jeśli planujesz zajść w ciążę, jedną z najważniejszych rzeczy, których należy unikać, jest nadmierny stres. Nie zastanawiaj się od razu po stosunku, czy tym razem „zaskoczyło”. Zrelaksuj się i myśl o miłych rzeczach.

3. Napij się wody

Trzymaj przy łóżku butelkę z wodą i nie pozwól, aby była pusta. Nawodnienie jest bardzo ważne dla wszystkich procesów fizjologicznych. Z tego powodu warto również ograniczyć spożycie alkoholu i kofeiny – mają właściwości odwadniające.

4. Nie idź od razu do toalety

Musisz siusiu? Wstrzymaj się chwilę. Nieoddawanie moczu od razu po seksie pomaga plemnikom pozostać dłużej w Twoim ciele. Poleż i daj im czas na podróż do komórki jajowej. Przez chwilę wytrzymasz bez łazienki!

5. Powiedz NIE używkom

Aby zmaksymalizować szanse na ciążę, powstrzymaj się od palenia papierosów, picia alkoholu oraz używania wszelkich substancji toksycznych. Traktuj dwutygodniowy okres oczekiwania na dwie kreski tak, jakbyś potencjalnie już była w ciąży.

Co robić, aby zajść w ciążę?

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Mamy dla Ciebie kilka porad – dowiedz się ile razy dziennie uprawiać seks i o której godzinie.

Źródło: Romper

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.