fbpx
Przejdź do treści

2x trojaczki + jeden. Ile to dzieci? Poznaj historię Crystal i Marco

urodziła trojaczki dwa razy
Fot. – Screen Facebook Daily Mail

Crystal i Marco Milutinovicz z Ohio są dużą, siedmioosobową rodziną. Mają 3-letniego synka, 2-letnią córeczkę oraz półroczne trojaczki. Ich droga do rodzinnego szczęścia nie była usłana różami – para straciła dwoje z trojaczków, które urodziły się przedwcześnie oraz poroniła bliźnięta. Poznaj ich niezwykłą historię.

Państwo Milutinovicz mają za sobą trudną drogę do rodzicielstwa. Najpierw przez pięć lat bezskutecznie starali się o dziecko. W tym czasie u Crystal zdiagnozowano zespół policystycznych jajników (PCOS). Mimo tego udało się – ich pierworodny Demitirje ma obecnie 3 lata.

Pierwsze trojaczki

W 2018 roku Crystal ponownie zaszła w ciążę, była niezwykle podekscytowana odkryciem, że to trojaczki.

Wspomina: „Ciąża przebiegała bez powikłań, wszystko było dobrze. Jednak po 24 tygodniach i pięciu dniach świat nam się zawalił.”

Nastąpił przedwczesny poród, a po trzech dniach para została zmuszona do podjęcia najtrudniejszej decyzji w ich życiu, polegającej na wyłączeniu maszyny podtrzymującej życie jednego z dzieci.

Malutki Milan miał infekcję jelit, która przeszła w sepsę. Był trzykrotnie reanimowany, ale nie udało się go uratować.

„Stan Milana gwałtownie się pogorszył, doznał on krwawienia do mózgu IV stopnia. Robił się fioletowy” – wspomina Crystal. „Nigdy nie myśleliśmy, że możemy wyłączyć maszynę, ale nie mogliśmy pozwolić mu dłużej cierpieć”.

Podczas ich ostatnich chwil z Milanem wpadł lekarz. Powiedział, że muszą przyjść do Katariny – jej tętno gwałtownie spadło. „Gdy zaczęli ją reanimować, nie mogłam uwierzyć w to, co się dzieje. To był koszmar”.

Nie mogli jej uratować, więc przytuliłam ich oboje do piersi. Czekanie, aż odejdą w moich ramionach było najtrudniejszym i najgłębszym bólem, jakiego kiedykolwiek doświadczyłam. To było niewyobrażalne.”

Wspomina Crystal, a jej słowa cytuje Daily Mail.

Z kolei malutka Lana, która ważyła zaledwie 700 gramów, musiała stawić czoła wielu wyzwaniom podczas swojego pobytu na OIOM-ie. Zdiagnozowano u niej przewlekłą chorobę płuc oraz zakażenie bakterią e-coli.

Para przygotowywała się do pożegnania jej więcej niż raz. „Każdy dzień spędzałam u jej boku, potrzebowałem jej bardziej niż ona mnie” – mówi Crystal.

Słodko-gorzki moment nastąpił, kiedy w końcu mogli zabrać Lanę do domu. Załadowanie do rodzinnego samochodu tylko jednego dziecka było bolesnym momentem – takim, którego para nigdy nie zapomni.

Poronienie bliźniaków i kolejne trojaczki

W pierwszą rocznicę śmierci wcześniaków Crystal odkryła, że jest w ciąży, jak się okazało bliźniaczej. Czuła, że to przeznaczenie – jednak w ósmym tygodniu poroniła. Zrozpaczona para postanowiła odpocząć i przestała starać się o dziecko.

Po roku Crystal ponownie zaszła w ciążę i z niedowierzaniem odkryła, że to znowu trojaczki! „Nie mogliśmy w to uwierzyć, ponieważ w naszej rodzinie nie ma wieloraczków” – mówi.

Skąd się biorą trojaczki? Pisaliśmy niedawno na naszym portalu, przeczytaj TUTAJ.

Tym razem chcieli za wszelką cenę uniknąć przedwczesnego porodu. „W 12 tygodniu moja szyjka macicy zaczęła się skracać i wtedy dowiedziałam się o możliwej operacji. Chcieliśmy spróbować wszystkiego!” – mówi Crystal. Para wydała 6000 dolarów na zabieg założenia klamry na szyjkę macicy.

Szczęśliwie Crystal doczekała do 36. tygodnia ciąży i urodziła trójkę zdrowych dzieci – Malinę, Kostadin i Aleksiję.

Powiedziała: „Czułam, że nasza rodzina została rozbita – a teraz jest kompletna. W końcu znaleźliśmy to, czego szukaliśmy. Nasze tęczowe dzieci nie naprawiają tego, co się stało. Dają nam jednak dodatkową porcję miłości, której nie możemy powstrzymać”.

Życie wielodzietnej mamy

Jesteś ciekawa jak wygląda teraz życie Crystal? Zajrzyj na jej Tik Tok mamato7_5here_2above. Choć jak sama mówi: „Śpię przez godzinę w nocy, ciągle pompuję piersi i zawsze jestem wykończona” (cyt. The Sun) – to dla takich słodkich maluszków warto!

@mamato7_5here_2above

##tripletsoftiktok ##momof5 ##tripletmom ##infantloss ##infantlossawareness ##triplets ##momof7 ##infantlossawarness ##infantlossmatters ##momsoftiktokover30

♬ Way Back Home – Shaun

Źródło: Daily Mail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.