fbpx
Przejdź do treści

19 zasad – czy Feng Shui ma wpływ na poczęcie dziecka?

feng shui a płodność
fot. 123rf.com

Metoda feng shui to starożytna praktyka planowania przestrzeni, której celem jest osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Odpowiednie zagospodarowanie mieszkania może mieć wpływ na wszystkie strefy naszego życia – zdrowie, miłość, karierę zawodową. Czy zatem stosowanie zasad feng shui może wpłynąć na poczęcie dziecka?

Feng shui a płodność

Celem feng shui jest zrównoważenie energii danego miejsca. Zgonie z założeniami tej praktyki, trudności z zajściem w ciążę można częściowo przypisać zablokowaniu energii zwanej chi. Znawcy tematu twierdzą, że zastosowanie wskazówek feng shui może udrożnić przepływ tej energii i tym samym poprawić płodność oraz pomóc w poczęciu dziecka. Niezależnie od tego, czy metoda ta działa, czy nie – nie każdy musi w końcu w to wierzyć – może okazać się pomocna w stworzeniu przyjemnego wnętrza, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Na co zatem zwrócić uwagę?

Oto 17 zasad feng shui, które mogą pomóc zajść w ciążę:

 1. Jeśli masz już dzieci, pozwól im wskakiwać na łóżko lub kanapę – poprawi to przepływ chi, czyli wspomnianej już energii życia.
 2. Zbuduj energię yang dla płodności – umieść figurkę małego smoka koło łóżka.
 3. Uporządkuj swój dom, aby usunąć wszelkie negatywne blokady.
 4. Usuń wszystkie meble blokujące główne wejście do Twojego domu i utrzymuj tę przestrzeń wolną. Chcemy, aby energia chi wchodziła, a nie wychodziła z domu.
 5. Idealną sytuacją jest, gdy po otwarciu drzwi wejściowych do domu możesz zobaczyć wolną przestrzeń, np. trawnik.
 6. Nie trzymaj urządzeń elektrycznych w sypialni.
 7. Usuń wszelkie lustra z sypialni – pomoże to zapobiegać niewierności.
 8. Nie trzymaj komputera w sypialni, wyczyść pomieszczenie, upewnij się, że jest wolne od rozpraszaczy. Twoja sypialnia powinna być czysta, ciepła i wystarczająco zachęcająca do romansu oraz odpoczynku.
 9. Napraw wszelkie nieszczelne krany w domu, aby zapobiec wyciekaniu chi .
 10. Mężczyzna powinien spać po lewej stronie łóżka, a kobieta po prawej. Zapewni to odpowiedni przepływ energii.  
 11. Zarezerwuj miejsce dla dziecka. Nie musisz szczególnie przygotowywać mieszkania, ale porządkowanie i rezerwowanie miejsca dla malucha jest oznaką przygotowań do porodu.
 12. Udekoruj swój dom obrazami i portretami dzieci i małych zwierzątek. Pomoże to przyciągnąć energię chi dla płodności.
 13. Obok portretów dzieci i małych zwierzątek umieść zdjęcia sroki, która symbolizuje radość i szczęście.
 14. Zachodnią część domu ozdób elementami Ziemi, które symbolizują dzieci i obfitość energii. Użyj roślin doniczkowych, wazonów z kwiatami, zrezygnuj z trzymania ognistych rzeczy, takich jak świece lub lampki.
 15. Duża czerwona piłka jest talizmanem przynoszący szczęście dla płodności. Duża kula oznacza ciążę, podczas gdy kolor czerwony zdrowe krążenie krwi lub życie w łonie matki.
 16. Posiadanie posągów żółwi lub żółwi domowych zapewnia dobre oznaki płodności. Zwierzęta te przyciągają również szczęście i usuwają blokady energetyczne.
 17. Upiększ swoją sypialnię – wykorzystaj biel, brąz i kolor kości słoniowej. Sypialnia stanie się nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale będzie emanowała pożądaniem seksualnym i płodnością.
 18. W sypialni unikaj świeżych kwiatów, a także dodatków z kwiatowym motywem – poduszek, narzut na łóżko czy tapet. W praktyce feng shui kwiaty powiązane są z yang, czyli energią męską, która może konkurować z energią Twojego partnera.
 19. Aby przyciągnąć pozytywną energię chi lub usunąć negatywne energie, możesz spróbować nosić kamienie płodności – kwarc różowy, karneol i ametyst.

Źródła: parenting.firstcry / babycentre.co.uk

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Klaudia Kierzkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, miłośniczka podróży, teatru i włoskiej kuchni.